НЕДООТРИМАНА ЕНЕРГІЯ ПРИ ПОШУКУ ТОЧКИ МАКСИМАЛЬНОЇ ПОТУЖНОСТІ СОНЯЧНОЇ БАТАРЕЇ
Ключові слова:
сонячна батарея, відбір максимальної потужності, метод холостого ходу, метод короткого замиканняАнотація
Проаналізовано умову відбору максимального обсягу електричної енергії від сонячної батареї при пошуку її точки максимальної потужності методом холостого ходу. На основі використання лінійної та нелінійної моделей кривої вихідної потужності сонячної батареї розраховано положення робочої точки, при якому в заданому робочому діапазоні недоотримана енергія буде мінімальною. Результати моделювання порівняно з реальними характеристиками сонячної батареї і визначено похибку для кожної з моделей.Посилання
References
R. Faranda, S. Leva. (2008) Energy comparision of MPPT techniques for PV Systems. Wseas transactions of power systems. Issue 6. Vol. 3. P. 446–455.
D. P. Holm, M. E. Ropp (2000). Comparative study of maximum power point tracking algorithms using an experimental, programmable, maximum power point tracking test bed. Proc. Photovoltaic specialist conference. P. 1699-1702.
Y. V. Verbiytskyi, V. Y. Romashko (2013). Search features of solar battery maximum power point by methods open and short circuits [ Osoblyvosti poshuku tochky maksymalnoyi potuzhnosti sonyachnoyi batareyi metodamy holostogo hodu i korotkogo zamykannya]. Electronics and Communication. No 5, P. 13–18.
Andreev V. M., Grichles V. A., Rumyantsev V. D. (1989), Fotovoltavic transform of consentrating solar radiation [Fotoelektricheskoye preobrazovanie kontsentrirovannoho solnechnoho izlucheniya]. L. Nauka, 310 p
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Енергозбереження. Енергетика. Енергоаудит.
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).