ВИКОРИСТАННЯ АНТИАЛІАСІНГОВОГО ФІЛЬТРУ В ЦИФРОВИХ СИСТЕМАХ КЕРУВАННЯ ПЕРЕТВОРЮВАЧАМИ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ
Ключові слова:
антиаліасінговий фільтр, частота зрізу, полоса пропускання, цифрова обробка сигналів, цифрова система керування, перетворювач електричної енергії.Анотація
Для виключення змішання спектрів у системах із цифровою обробкою сигналів використовуються антиаліасінгові фільтри. Цифрові системи керування перетворювачами електричної енергії, як системи реального часу, накладають на характеристики цих фільтрів додаткові обмеження. В статті визначені особливості використання антиаліасінгових фільтрів у системах реального часу. Проведене математичне моделювання найпоширеніших типів фільтрів у застосуванні до цифрових систем керування. Сформульовані вимоги до характеристик фільтрів залежно від спектрального складу вхідного сигналу системи.Посилання
References:
Buso S., Mattavelli P., Digital control in power electronics, Morgan & Claypool Publishers, 2006, P. 151.
Luo F. L., Ye H., Rashid M., Digital power electronics and applications, Academic Press, 2005, P. 464.
Zamaruiev V. V., The use of the dirichlet kernel in the control systems of active filters for industrial power
line, IEEE XXXIII International Scientific Conference Electronics and Nanotechnology (ELNANO), 2013, P.363–366.
Kester W., Mixed-Signal and DSP Design Techniques, Newnes, 2003, P. 410.
V A Kotel'nikov (2006) On the transmission capacity of 'ether' and wire in electric communications [O propusknoj sposobnosti efira i provoloki v elektrosvijzi] PHYS-USP, 2006, 49 (7), Р. 762–770.
Sozański K., Digital signal processing in power electronics control circuits, Springer, 2013, P. 266.
Nyquist H., Certain topics in telegraph transmission theory, Trans. AIEE, vol. 47, Apr. 1928, P. 617–644.
Gonorovskj I.S. Radiotecnic circuits and sygnals [Radiotechnicheskie cepi I signaly]. 4th-ed. – М.: Radio i svijz’, 1986. – P. 512.
Lam H., Analog and digital filters; design and realization, Prentice-Hall, 1979 – P. 632.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Енергозбереження. Енергетика. Енергоаудит.
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).