УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДУ ТЯГОВОГО РОЗРАХУНКУ ПОЇЗДІВ В ТУНЕЛІ
Ключові слова:
неоднородности воздушной среды, сопротивление движению, коэффициент трения воздушной среды.Анотація
Рассматривается метод тягового расчета поездов в тоннеле, который в отличие от ранее известных методов, учитывает неоднородности воздушной среды. Нестационарный характер движения циркуляционных потоков учитывается через коэффициент трения воздушной среды. Величины указанных коэффициентов должны быть определены для каждого конкретного перегона метрополитена. Предложенный метод позволяет определить резервы экономии энергоресурсов во время следования электропоезда по всем элементам участка в каждом конкретном случае.Посилання
Абрамович Г. Н. К расчету воздушного сопротивления поезда на открытой трассе и в тоннеле //Труды ЦАГИ им. проф. Н. Е. Жуковского, 1939, вып. № 400, – С. 3–32 .
Радченко В. Д. Сопротивление движению вагонов метрополитена. – М.: Недра, 1957.– 70 с.
Цодиков В. Я. Вентиляция и теплоснабжение метрополитенов. – М.: Недра, 1975. – 313 с.
Цодиков В. Я. Взаимодействие системы тоннельной вентиляции и поршневого эффекта движущихся в метрополитене поездов. – М.: Транспортное строительство, 1974. – № 5. – С.47–49.
Романенко Г. А. Исследования по аэродинамике скоростных поездов // Научн. тр. ин-та механики МГУ. – 1970. – № 4. – С. 51– 61.
Сюзюмова Е. И., Романенко Г. А. Сравнительные исследования воздушного сопротивления пассажирских поездов // Совершенствование процессов теплообмена и аэродинамики электроподвижного состава. – М., 1979. – С. 97–106 [Тр. Всесоюз. н.-и ин-та ж.-д. транс. – Вып. 539].
Изучение явления «дутья» на Харьковском метрополитене с выдачей рекомендаций по его уменьшению, В 2-х частях: Отчет о НИР / ХИИЖТ Харьков, 1980. – Часть 1. – 312 с.;
Часть 2. – 480 с.
Справочник по гидравлике /Под ред. В. А . Большакова. – 2-е изд. – Київ: – Вища школа. – 1984. – 343 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Енергозбереження. Енергетика. Енергоаудит.
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).