АКТИВНА ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ФАХІВЦІВ ПАЛИВНО- ЕНЕРГЕТИЧНОГО КОМПЛЕКСУ – ЗАПОРУКА ПІДВИЩЕННЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ГАЛУЗІ
Анотація
Рассматриваются механизмы влияния общественных экологических организаций на проблему экологической безопасности топливно-энергетического комплекса страны. В статье сформулированы требования к специалистам топливно-энергетического комплекса с учетом условий реализации новой парадигмы их подготовки и креативных подходов в решении сложных энергоэкологических вопросов. Указаны направления общественной деятельности специалистов-энергетиков и их влияние на принятие соответствующих решений государственными органами и руководством предприятий.Посилання
Багнюк В. Екологія на порозі третього тисячоліття // Вітчизна. – 2000. – № 1–2. – С. 135–141.
Лисиченко Г. В., Ковалевський В. В., Макарчук В. Г., Фесай О. П. Удосконалення технології проведення екологічних експертиз// Техногенно-екологічна безпека та цивільний захист.
Збірник наукових праць. – 2010. – Вип. 1. – С. 7–12.
Варламов Г. Б. Оцінка негативного впливу та концепція енерго-екологічного моніторингу паливоспалювальних енергооб’єктів // Экотехнологии и ресурсосбережение. – 2001. – № 4. – С. 53–57.
Варламов Г. Б., Любчик Г. Н., Голота И. Н. Общие условия экологической экспертизы энергообъектов, работающих на органическом топливе // Экотехнологии и ресурсосбережение. –2001. – № 6. – С. 53–57
Варламов Г. Б., Любчик Г. Н., Маляренко В. А. Теплоенергетика та екологія. Підручник. Харків: «Видавництво САГА» 2008. – 234 с.:іл.
Варламов Г. Б., Любчик Г. Н. Использование методов технологического предвидения для анализа ресурсных и экологических проблем энергопотребления. / В кн. “Инновационное развитие топливно-энергетического комплекса: проблемы и возможности.” Под общей
редакцией Вороновского Г. К., Недина И. В. К.: Знания Украины. – 2004. – С. 55–63
Варламов Г. Б., Оліневич І. В. Особливості сучасного енергоекологічного аналізуексплуатації теплоенергетичних об’єктів // Енергетика та електрифікація. 2007. – № 9. – С.14– 16.
Варламов Г. Б. Оліневич І. В. Економічні важелі регулювання екологічністю енерговиробництва. //ЕНЕРГЕТИКА: економіка, технології екологія, № 2 (21) – 2007 ВПК «Політехніка». – С. 71–76.
Варламов Г. Б. Особливості застосування організаційних методів підвищення
екологічної безпеки теплоенергетичних об’єктів // Енергетика та електрифікація. 2008, № 4,
С. 53–56.
Варламов Г. Б., Любчик Г. М., Оліневич І. В. Сучасні тенденції підвищення екологічноїбезпеки об’єктів теплоенергетики // Енергетика та електрифікація. 2008. – № 10. – С.11–14.
Розпорядження Кабінету Міністрів України № 145-р від 15.03 2006р. Енергетичнастратегія України на період до 2030 року.
Оліневич Н. В. Енергоекологічний аналіз енергетичних об'єктів – крок до вдосконалення енергетичної галузі // Енергетика та електрифікація. – 2011. – № 5. – С. 52–53.
Варламов Є. М. Здійснення моніторингу та екологічна звітність підприємств,діяльність яких призводить або може призвести до погіршення стану навколишнього природного середовища // Экология и промышленность. 2009. – № 3. – С. 94–97.
Адаменко Я. О. Оцінка впливів техногенно небезпечних об`єктів на навколишнє середовище //Екологічна безпека та збалансоване ресурсокористування. 2010. – № 2. – С. 58– 64.
Закон України «Про екологічну експертизу» № 45/95-ВР від 09.02.1995р.
Директива Ради 85/337/ЄЕС від 27 червня 1985 р. (зі змінами, внесеними Директивою 97/11/ЄЕС від 3 березня 1997 р.) щодо оцінки впливу деяких державних і приватних проектів на навколишнє середовище
Директива 2001/42/ЄЕС Європейського Парламенту і Ради від 27 червня 2001 р. стосовно оцінки впливу деяких планів і програм на навколишнє середовище.
Конвенція про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля ( Орхуська Конвенція) ратифіковано Законом України № 832-14 від 06.07.99.
Наказ Міністерства охорони навколишнього природного середовища України № 168 від 18.12 2003 р. Про затвердження Положення про участь громадськості у прийнятті рішень у сфері охорони довкілля.
Позняк Е. Оцінка впливу на довкілля і участь громадськості в ній у формі громадської екологічної експертизи: міжнародно-правові та національно-правові аспекти. Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Серія: юридичні науки. № 74–76.
Мальований М. С. Формування екологічної свідомості та її роль в забезпеченні екологічної безпеки / Екологічна безпека та збалансоване ресурсокористування № 2, 2010 р.
Громадська оцінка екологічної політики в Україні. Доповідь українських громадських екологічних організацій. – К: – 2003. – 139 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Енергозбереження. Енергетика. Енергоаудит.
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).