ПРИМЕНЕНИЕ КОГЕНЕРАЦИОННЫХ УСТАНОВОК В УТИЛИЗАЦИОННЫХ СХЕМАХ СТЕКОЛЬНОГО ПРОИЗВОДСТВА
Анотація
Рассмотрены основные направления снижения энергоемкости стекольного производства путем совершенствования системы утилизации теплоты отходящих дымовых газов. Проанализированы утилизационные схемы с комбинированной выработкой тепловой и электрической энергии.Посилання
Справочник по наилучшим доступным техническим методам использования энергоресурсов в стекольной промышленности. – М.: Эколайн, 2005. – 30 с.
Brunklaus H. Industrieofen. Bau und Betrieb. – Essen: Vulkan-Verlag, 1994. − 800 p.
Zwichenbilanz zur rationellen Energienutzung bei Thermoprozessanlagen, insbesondere Industrieoffen
(Workshop in Duesseldorf). – Karlsruhe: Frauenhofer-Institut fuer Systemtechnik und Innovationforschung, 1996. – S. 82–99.
Козлов А. С. Теплотехника регенеративных стекловаренных печей. – М.: Легпромбытиздат, 1990. – 143 с.
Интегрированные энергосберегающие теплотехнологии в стекольном производстве:
Монография / Л. Л. Товажнянский, В. М. Кошельник, В. В. Соловей, А. В. Кошельник. – Харьков: НТУ «ХПИ», 2008. – 628 с.
Когенерационные системы с тепловыми двигателями: справочное пособие в 3-х ч. / Клименко В. Н., Мазур А. И., Сабашук П. П. – К.: ИПЦ АЛКОН НАН Украины, 2008. – Ч. 1: Общие вопросы когенерационных технологий. ¬– 560 с.
Кошельнік О. В., Чорна Н. А. Розробка металогідридної технології утилізації низькопотенційних теплових викидів промислових підприємств //Энерготехнологии и ресурсосбережение. – 2011. – № 5. – С. 17–21.
Кошельнік О. В. Застосування регенеративних теплообмінників для утилізації теплоти перехідних процесів термосорбційних металогідридних компресорів // Інтегровані технології та енергозбереження. – 2011. – № 1. – С. 23–28.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Енергозбереження. Енергетика. Енергоаудит.
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).