ХАРАКТЕРИСТИКИ ТЕПЛОНАСОСНОГО РЕЖИМА ГИБРИДНОГО ТЕРМОТРАНСФОРМАТОРА С ИСПОЛЬЗОВАНИЕМ ЕСТЕСТВЕННЫХ ИСТОЧНИКОВ ТЕПЛОТЫ
Анотація
В статье рассмотрены режимные и энергетические характеристики теплонасосного режима работы гибридного термотрансформатора (ГТТ) на базе струйного термокомпрессорного модуля (СТК-модуля) для целей горячего водоснабжения и отопления с использованием различных источников низкопотенциальной теплоты. Выполнено сравнение энергоэффективности ГТТ с парокомпрессорным тепловым насосом и водогрейным котлом.Посилання
Фаворский О. Н., Полищук В. Л., Лившиц Н. М., Длугосельский В. Н. Мировой опыт и перспективы внедрения парогазовых и газотурбинных технологий в теплоэнергетику России на основе возможностей отечественного энергомашиностроения. //Теплоэнергетика. – 2007. – № 9. – С. 46.
Деклараційний патент на корисну модель: парова термотрансформатора установка №28398, Україна, МПК (2006) F25B 1/00. Опубл. 10.12.2007. Бюл. № 20.
Арсеньев В. М., Марченко В. Н., Прокопов М. Г., Проценко М. И. Применение струйной термокомпрессии в понижающих термотрансформаторах.// Холодильна техніка і технологія. – 2009. – № 5 (121). – С. 51–56.
Арсеньєв В. М. Теплонасосна технологія енергозбереження: навчальний посібник / В. М. Арсеньєв. – Суми: Сумський державний університет, 2011. – 283 с.
Бродянський В. Н. Эксергетический метод термодинамического анализа. – М.: Энергия, 1973. – 296 с.
Соколов Е. Я., Бродянский В. М. Энергетические основы трансформации тепла и процессов охлаждения. – М.: Энергоиздат., 1981. – 320 c.
Эксергетические расчеты технических систем. Справочное пособие / Под ред. А. А. Долинского и В. М. Бродянского. – Киев: Наукова думка, 1991.
Moran M. I., Shapiro H. N. Fundamentals of engineering thermodynamics. – Nev York: John Wiley, 1992.
Тсатсаронис Д. Взаимодействие термодинамики и экономики для минимизации стоимости энергопреобразующей системы. – Одеса: ООО Студия «Негоциант», 2002. – 152 с.
Морозюк Т. В. Теория холодильных машин и тепловых насосов. — Одесса: Студия «Негоциант», 2006. – 712 с.
CHARACTERISTICS
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Енергозбереження. Енергетика. Енергоаудит.
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).