МАЛАЯ ЭНЕРГЕТИКА РЕСПУБЛИКИ БЕЛАРУСЬ: ПРОБЛЕМЫ И ПУТИ РАЗВИТИЯ
Ключові слова:
мини-ТЭЦ, тарифы, газотурбинные установки, энергетика,Анотація
В статье проанализирована эффективность и экономическая целесообразность использования автономного энергоснабжения на промышленных и коммунальных предприятиях Республики Беларусь на примере когенерационных установок электрической и тепловой энергии, освещены некоторые особенности энергетики страны, приведен подробный анализ результатов эксплуатации ряда мини-ТЭЦ построенных в республике на протяжении восьми лет. Определены некоторые недостатки и положительные стороны этого направления в энергетике страны.Посилання
Хусаинов Р. Р., Работа ТЭЦ в условиях оптового рынка электрической энергии // Энергетик. М., 2008 – № 6 – С.5–9.
Забаровский А. М., Ценообразование на электрическую энергию в условиях либерализации // Вестник БГЭУ. 2010 – № 6 – С. 13–21.
Ковалёв Л. И., Эффективность газодвигательных мини – ТЭЦ // Энергетик. М., 2009 – № 3 – С. 26–29.
Назаров В. И., К вопросу расчета обобщенных показателей на ТЭЦ // Энергетика. 2007 – № 6 – С. 65–68.
Волчков В., Тепло и киловатт в одном флаконе // Республика. – 2009 – 04.15. – С. 4.
Ковалёв Л. И., Дешевизна малой энергетики – миф или реальность? // Мировая энергетика. М., 2008 – № 11–12 – С. 54–55.
Ковалёв Л. И., Выбор критерия эффективности при строительстве мини – ТЭЦ // Энергоэффективность. Мн., 2008 – № 3 – С. 10–12.
Ковалёв Л. И., Газодвигательные мини-ТЭЦ: иллюзия эффективности и реальная действительность. //Энергетика и ТЭК, Мн., – 2011, – № 3. – С.16–19.
Ковалёв Л. И., Анализ результатов эксплуатации мини-ТЭЦ / Л. И.Ковалёв, И. Л. Ковалёв // Главный энергетик. М., 2012 – № 9 – С. 48 –53.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Енергозбереження. Енергетика. Енергоаудит.
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).