РЕСУРСОЗБЕРІГАЮЧІ АСПЕКТИ ЗАСТОСУВАННЯ КАВІТАЦІЙНИХ ПРИСТРОЇВ У ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРОЦЕСАХ
Анотація
На примере технологии калийных удобрений обосновано целесообразность использования кавитационной активации жидких сред в устройствах гидродинамического типа с точки зрения ресурсосбережения. Осуществление данной технологии обеспечит увеличение выхода удобрений на 8–11 % при использовании одинакового количества лангбейнитной руды.
Посилання
Вітенько Т. М. Активація води в кавітаційному пристрої. Дослідження впливу на інтенсивність розчинення лангбейніту / Вітенько Т. М. // Хімічна промисловість України.–2005.– № 3. – С. 18–21.
Хацевич О. М. Технологія перероблення полімінеральної калійної руди з конверсією
важкорозчинних мінералів у каїніт: автореф. дис. …канд. техн. наук. – Львів, 2007. – 20 с.
Вітенько Т. М. Механізм та кінетичні закономірності інтенсифікуючої дії гідродинамічної кавітації у хіміко-технологічних процесах: автореф. дис. … докт. техн. наук; 05.17.08 – Львів, 2010. – 36 с.
Вітенько Т. М. Гідродинамічна кавітація у масообмін них хімічних і біологічних процесах. Монографія / Вітенько Т. М. – Тернопіль: Видавництво ТДТУ ім. І Пулюя, 2009. – 224 с.
Майструк І. М. Інтенсифікація процесів розчинення у трьохфазній системі при вакуумуванні : автореф. дис. на здобуття наук. ступ. канд. техн. наук. – Львів, 2000. –19 с.
Патент на корисну модель 40786 Україна, МПК7 С01D 5/00. Спосіб перероблення полімінеральної калійної руди / Вітенько Т. М.; заявник і власник патенту ТДТУ ім.
І. Пулюя.; опубл. 27.04.09 Бюл. № 8.
Каражанов Н. А. Основы кинетики растворения солей. – Алма-Ата: Наука, 1989. – 192с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Енергозбереження. Енергетика. Енергоаудит.
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).