ПЕРСПЕКТИВЫ ИСПОЛЬЗОВАНИЯ ТУРБОГЕНЕРАТОРА В РЕЖИМАХ СИНХРОННОГО КОМПЕНСАТОРА НА ЭНЕРГОБЛОКАХ ТЭС, ВЫВОДИМЫХ ИЗ ЭКСПЛУАТАЦИИ
Анотація
В статье проанализирована необходимость регулирования напряжения в энергосистеме Украины, указана роль реактивной энергии на изменение напряжения. Проведен анализ существующих систем компенсации реактивной энергии, сформулировано предложение по передаче роли основной компенсирующей системы установленным на электростанциях
синхронным турбогенераторам малой мощности и выработавшим срок эксплуатации, путем перевода их в режим синхронных компенсаторов.
Посилання
J. M. Guillard, M. Robin, J. Verseille Using nantes-chevire 250 MW turbogeneratorors as synchonous condensers //CIGRE. – 1994.
Шакарян Ю. Г., Мамиконянц Л. Г. и др. Пути создания мощных синхронных компенсаторов продольно- поперечного возбуждения //Электричество . – 1984. – No 10.
Кузьмин В.В. Шпатенко Т.В. Опыт создания и эксплуатации асинхронизированных турбогенераторов производства НПО «Электротяжмаш»// Электротехника . – 2010. – No 2.
Антонюк О. В., Кади-Оглы И. А., Пинчук Н. Д., Сидельников А. В. Проектируемые и выпускаемые в ОАО «Силовые машины» асинхронизированных турбогенераторов // Электротехника . – 2010. – No 2.
Чевычелов В. А. К проблеме регулирования реактивной мощности в сетях Украины //Гидроэнергетика Украины. – 2005. – No 1.
Воробьев И. Е., Тодорович Е. Г. Реабилитация ТЭС и ТЕЦ: пути, эффективность. Пособие для теплоэнергетиков //Сер. Энергетика: реабилитация, развитие. – Киев: энергетика и электрификация, 2000. – Вып.1. – 256 с., ил.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Енергозбереження. Енергетика. Енергоаудит.
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).