КЛАСТЕРИЗАЦІЯ ОБ’ЕКТІВ ЕНЕРГОСПОЖИВАННЯ ВИЩИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ЗА ВПЛИВОМ ТЕХНОЛОГІЧНИХ ПРИЗНАЧЕНЬ
Анотація
Проведен анализ публикаций на предмет применения кластерного анализа
для решения вопросов энергоэффективности. При помощи кластерного анализа проведена кластеризация зданий Черкасского государственного технологического университета. Определены системообразующие факторы для кластеров. Определены доверительные интервалы величины электропотребления с вероятностью 95 % для зданий внутри кластеров. Определены объекты, для которых целесообразно проводить первоочередной энергоаудит.
Посилання
Програма Міністерства освіти і науки України щодо зменшення споживання енергоресурсів навчальними закладами та установами освіти, підпорядкованими енергоресурсів навчальними закладами та установами освіти, підпорядкованими міністерству і і фінансування яких здійснюється з державного бюджету, на 2010–2014 р.р. / міністерству фінансування яких здійснюється з державного бюджету, на 2010–2014
р.р. / Наказом Міністерства освіти і освітиУкраїни від 26.02.2010 р. No 147. р. No 147. затв. затв. Наказом Міністерства науки і науки України від 26.02.2010
Праховник А. В. Энергосберегающие режимы электроснабжения
горнодобывающих предприятий / А. В. Праховник, В. П. Розен, В. В. Дегтярев. – М. :Недра, 1985. – 232 с.
Розен В. П. Прогнозирование показателей и классификация состояния энергетической безопасности региона / В. П. Розен А.–М. М. Танский // Енергетика: економіка, екологія. – 2005. – No 2. – С. 101–109.
Розен В. П. Районування адміністративних одиниць Волинської області відповідно до стану їх енергобезпеки / В. П. Розен, П. П. Іщук // Промелектро. – 2005. – No 4. – С. 40–45.
Розен В. П. Кластерний аналіз використання паливно-енергетичних ресурсів на прикладі Черкаської області / В. П. Розен, С. М. Мильніченко // Вісник НТТУ «КПІ». Серія «Гірництво» . – 2010. – Вип. 19
Находов В. Ф. Нормирование и оценка эффективности електропотребления впромышленности (на примере угольных шахт) : автореф. дисс. ...канд. техн. наук. – К., 1986. – 16 с.
Сошникова Л. А. Многомерный статистический анализ в экономике : учеб. пособие для вузов / Л. А. Сошникова, В. Н. Тамашевич ; под ред.проф. В. Н. Тамашевича. – М. : ЮНИТИ-ДАНА, 1999. – 598 с.
Розен В. П. Обґрунтування застосування алгоритму Фаррара-Глобера для зменшення факторного простору впливу на електроспоживання будівлями ВНЗ / В. П. Розен, В. Ф. Ткаченко // Економічна безпека держави і науково-технічні аспекти її реалізації: Праці IV між нар.наук.-практ. сем. – 2012. – 205 с.
Жамбю М. Иерархический кластер-анализ и соответствия / М. Жамбю. – М. : Финансы и статистика, 1988. – 342 с.
Боровиков В. П. Прогнозирование в системе STATISTICA в среде Windows. Основы теории и интенсивная практика на компьютере / В. П. Боровиков, Г. И. Ивченко. – М. : Финансы и статистика, 1999. – 350 с.
Норми витрат електричної та теплової енергії для установ і організацій бюджетної сфери України. – Київ, 1999.
Сошников А. Е. Разработка методики определения электропотребления бюджетных организаций для нормирования на основе системного энергоаудита (на примере организаций Минздрава РФ) : дисс. ... канд. техн. наук. – М., 2003. – 133 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Енергозбереження. Енергетика. Енергоаудит.
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).