МАТЕМАТИЧЕСКИЕ МОДЕЛИ ДЛЯ РАСЧЕТА ПОГРЕШНОСТИ МАТЕРИАЛЬНОГО БАЛАНСА ПРИ ТРУБОПРОВОДНОЙ ТРАНСПОРТИРОВКЕ ПРИРОДНОГО ГАЗА
Анотація
Рассматривается задача определения погрешности расчета баланса газа,
включающей неучтенные нетехнологические расходы газа, в системе магистральных газопроводов. Анализируются источники погрешности в условиях неполноты и неточности исходной информации. Описан новый подход к прогнозированию и анализу погрешности баланса, основанный на интегральной зависимости величины погрешности от режимно технологических параметров с оценкой точности результата. Зависимость рассчитывается с помощью информационных моделей погрешности баланса газа, построенных с применением методов регрессионного анализа и искусственных нейронных сетей. Формулируются подходы к использованию полученных результатов при разработке и планировании мероприятий по сокращению неучтенных нетехнологических потерь газа.
Посилання
Ильченко Б. С., Беккер М. В., Прищепо А. А., Метод и его применение для прогнозирования объемов разбаланса при транспортировке и распределении газа / XII Міжнародна конференція «Ресурсозбереження у ринкових відносинах», тези доповідей, – Київ.: НДЦ «Нафтохім», 2005 – С. 3–5.
Ільченко Б. С, Прищепо О. О., Прищепо І. О. Аналіз та прогнозування похибки розрахунку балансу газу в системі магістральних газопроводів / Матеріали XIII Міжнародної конференції «Ресурсоенргозбереження у ринкових відносинах», 12–16 червня 2006 р. / Під редакцією Халявко М.П. та ін. – Київ.: ПВП «Задруга», 2006 – С. 135–146.
Уоссермэн Ф. Нейрокомпьютерная техника. / Мир, М., 1992 – 184 c.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Енергозбереження. Енергетика. Енергоаудит.
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).