МЕТОДИКИ ИССЛЕДОВАНИЙ СОЛЕОТЛОЖЕНИЙ В ГЕОТЕРМАЛЬНЫХ СИСТЕМАХ ТЕПЛОСНАБЖЕНИЯ
Анотація
В зависимости от температуры, пересыщения раствора и гидродинамики
потока воды на стенках оборудования формируются различного вида и плотности отложения, состоящие из микрокристаллов карбоната кальция модификации кальцит или арагонит. Кальцит формируется преимущественно при низких пересыщениях и высоких температурах, а арагонит – при высоких пересыщениях и низких температурах. Представлены способы исследования и контроля солеотложения в геотермальных системах теплоснабжения.
Посилання
Магомедов К. М., Данюшевский В. С., Алиев Р. М. Геотермальная скважина. М.: – Недра, 1982. – 114 с.
Ахмедов Г. Я. Кинетика роста отложений карбоната кальция в геотермальных системах//Теплоэнергетика. – 2009. – No 11. – С. 13–17.
Верма А., Кришна П. Полиморфизм и политипизм в кристаллах.М.: –Мир, 1969.
Ахмедов Г. Я. О некоторых методах контроля солеотложения в геотермальной энергетике//Промышленная энергетика. – No 6. – 2010.
Г. Я. Ахмедов. Измерение толщины солеотложения в геотермальных системах //Ползуновский вестник. – No 3/1. – 2011.
Ахмедов Г. Я. Способ определения толщины отложений на внутренней поверхности трубопроводов// Пат. 2344338,Рос.Федерация: МПК F17 D 1/16,G01B 17/02; опубл. 20.01.2009. – Бюл. No 2.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Енергозбереження. Енергетика. Енергоаудит.
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).