СПОСОБЫ СНИЖЕНИЯ ВЫБРОСОВ ОКСИДОВ АЗОТА ИЗ ДЫМОВЫХ ТРУБ ПРИ ПРОИЗВОДСТВЕ КОКСА
Ключові слова:
термические, топливные, быстрые оксиды азота, период коксования, коксовая батарея.Анотація
Установлены соотношения по динамике образования термических, топливных и быстрых оксидов азота в отопительной системе коксовых печей в течение периода, коксования. Предложен комплекс мероприятий обеспечивающих снижение уровня выбросов NOx дымовыми трубами коксовых батарей. Проведена экологическая оценка эффективности этих мероприятий.
Посилання
Гресс Л. П. Охрана окружающей среды при сжигании топлива. Днепропетровск: РИА «Днепр-VAL», 2002. – С.104.
Сигал И. Я. Защита воздушного бассейна при сжигании топлива./ Сигал И. Я. – Л: Недра, 1988. – 312 с.
Васильев Ю. С. Влияние технологических факторов на механизм образования оксида азота при обогреве коксовых печей. / Васильев Ю. С., Фидчунов А. Л., Шульга И. В. // Углехимический журнал. – No 1–2. – 2004. – С. 37–42.
Нормативи граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин із стаціонарних джерел: за станом на 1 серпня 2006 р. за No912/12786. // Збірка чинних нормативно-правових актів з питань охорони атмосферного повітря. / за ред. С. С. Куруленка – Київ: Міністерство
природи України, 2007. – 216 с.
Правила технической эксплуатации коксохимических предприятий. – Харьков: Гипрококс, 2001. – 309 с.
Карпов А. В. Влияние режима обогрева коксовых печей на содержание оксидов азота в продуктах сгорания коксового газа. / А. В. Карпов // УглеХимический журнал. – 2002. – No 3–4. – С. 18–22.
Справочник коксохимика. В 6 т. Производство кокса. Т. 2. / Под. редакцией А. К. Шелкова – М: «Металлургиздат», 1965. – 288 с.
Модель потоков и образование NO в отопительной системе коксовых батарей завода Кайзерштуль III. Парные вертикалы. Исследование на моделях и перспектива. / [В. Херман, Д. Сукер, В. Хаас, П. Куп] // Cokemaking International. – 1992. – т. 4. – No 2. – С. 71–83.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Енергозбереження. Енергетика. Енергоаудит.
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).