ПОВЫШЕНИЕ ЭФФЕКТИВНОСТИ ПЛАНИРОВАНИЯ ПРОЦЕССОВ ЭЛЕКТРОСНАБЖЕНИЯ В ХАРЬКОВСКОМ РЕГИОНЕ
Анотація
Эффективность процессов электроснабжения предложено оценивать не только величиной ошибки прогнозирования, но и количеством отрицательных и положительных ошибок, измеряемых по методике Тейла. Выполнен анализ планируемых и фактических суточных объемов электропотребления в Харьковском регионе в 2008 и 2009 годах. Оценены ошибки переоценки и недооценки фактических объемов, вычислены составляющие общей ошибки и показано, что преобладает ошибка неполной ковариации прогнозируемых и
фактических значений суточных объемов рынка потребителей АК “Харьковоблэнерго”.
Посилання
Тейл Г. Прикладное экономическое прогнозирование, М.«Прогресс», 1970.
Иваницкий В. Д., Иваницкий Е. В. Повышение эффективности планирования электроэнергии при помощи анализа скрытых периодичностей. Ж. «Энергосбережение.Энергетика. Энергоаудит». No 3, 2006.
Мищенко В. А., Иваницкий Е. В. Анализ и корректировка прогнозирования микроэкономических показателей при помощи диаграмм Тейла. Ж. «Бизнес-Информ», No 3-4, 2007.
Иваницкий В. Д., Евчу М. Н. Гибридная стратегия роста и развития. Материалы конференции MicroCAD-2010, Харьков, НТУ «ХПИ», 2010.
Ф. Котлер, Ненси Ли Корпоративная социальная ответственность. Киев, «Аганция «Стандарт»».
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Енергозбереження. Енергетика. Енергоаудит.
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).