КАВИТАЦИОННЫЙ ЭНЕРГОСБЕРЕГАЮЩИЙ ТЕПЛОГЕНЕРАТОР- ГИДРОТАРАН
Анотація
В работе рассмотрено простое устройство для генерации и транспортировки теплой воды, принцип действия которого основан на использовании гидравлического удара и кавитации жидкости при торможении. Данное устройство–теплогенератор-гидротаран приводится в
действие кинетической энергией движущегося потока воды. Описана работа устройства, сделаны расчеты скорости потока при кавитации, температуры, давления и выделяемого количества тепла при разрушении кавитационных пузырей. Предложен метод расчета тепловой мощности кавитационного теплогенератора. Расмотрена работа теплосети с теплогенератором. Предложено использовать теплогенераторы-гидротараны на реках с быстрым течением, где достигается наибольшее энергосбережение.
Посилання
Пищенко Л. И., Меренков Ю. А. Кавитационнтй тепловой генератор. Патент Российской федерации от 14.04 1997 г., бюл. № 7.
Корсаков А. И. Способ получения знергии, устройство для ее получения и система управления устройством. Патент RU№2280823 от 10.08 2004 г.
Способ получения знергии. Патент RU№20544604, опубл. 20.02 1996 г., бюл. № 5
Нефедов Ю. И., Стороженко В. А., Поляков Л. А. Знергосберегающий генератор тепла. В ж. "Энергосбережение. Энергетика. Энергоаудит", 2010, № 7, – С. 8–13.
Ландау Л. Д., Лифшиц Е. М. Теоретическая физика / Гидродинамика, том 4/; М., Физматлит, 2001 г.
Пирсол И. Кавитация.-М., изд."Мир", 1975 г..
Нефедов Ю. И., Стороженко В. О. Гідрогазодинаміка. – Навч. посіб., Харків ХНУРЕ, 2011.
Воловик П. М. Фізика для університетів. – Київ: Перун, 2005 г.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Енергозбереження. Енергетика. Енергоаудит.
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).