АДАПТИВНАЯ НЕЙРОСЕТЕВАЯ МОДЕЛЬ ПРОГНОЗИРОВАНИЯ И УПРАВЛЕНИЯ КАЧЕСТВОМ МНОГОЭТАПНЫХ ТЕХНОЛОГИЧЕСКИХ ПРОЦЕССОВ
Анотація
В статье разработана адаптивная модель рекурсивной нейронной сети для оперативного прогнозирования и управления качеством сложного многоэтапного технологического процесса. Показано, что суперпозиция моделей нейронных сетей отдельных этапов технологического процесса позволяет создать гибкую модель управления сквозной технологией изготовления изделий.
Посилання
Пляскин И. И. Оптимизация технических решений в машиностроении. – М.: Машиностроение, 1982. – 176 с.
Горский В. Г., Адлер Ю. П., Талалай А. М. Планирование промышленных экспериментов. М.: Металлургия, 1978. – 112 с.
Кузнецов Л.А. Введение в САПР производства проката. - М.: Металлургия, 1991. – 112 с.
Федин С. С., Трищ Р. М. Управление качеством с использованием методов нейронных сетей//Системні методи керування, технологія та організація виробництва, ремонту і експлуатації автомобілів, К.: НТУ, ТАУ, 2003, – вип.15. – С. 228–230
Кузнецов Л. А., Домашнев П. А. Нейросетевая модель многоэтапного
технологического процесса // Сб. научн. тр. междунар. конф. СССУ/HTCS’2003. – Воронеж, 2003. – С. 191–196.
ГОСТ Р 51901.15-2005. Менеджмент риска. Применение марковских методов. Введен 01.02.2006. – М.: Федеральное агентство по техническому регулированию и метрологии России, 2005. – 16 с.
Кемени Дж., Снелл Дж. Конечные цепи Маркова.– М.: Наука, 1970. – 272 с.
Кузнецов Л. А., Домашнев П. А. Нейросетевые модели для описания сложных технологических процессов // Проблемы управления. – 2004. – No 1. – С. 20–27.
Ясницкий Л. Н. Введение в искуственный интеллект. – М.: Академия, – 2005.– 176 с.
Федин С. С., Трищ Р. М. Обеспечение качества типовых деталей машиностроения методом нейросетевой классификации статистических законов распределения // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. – 2006. – No 3/2 (21). – С. 93–100.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Енергозбереження. Енергетика. Енергоаудит.
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).