ОЦЕНКА ОБРАЗОВАНИЯ ТЕРМИЧЕСКИХ ОКСИДОВ АЗОТА ПРИ ОБОГРЕВЕ КОКСОВЫХ ПЕЧЕЙ С ПОМОЩЬЮ МАТЕМАТИЧЕСКОГО МОДЕЛИРОВАНИЯ
Ключові слова:
коксовая батарея, математическое моделирование, отопительный простенок, горение газов, оксиды азота, электрохимический газоанализаторАнотація
Разработана математическая модель, описывающая взаимосвязи химической кинетики и термодинамики процессов, протекающих в отопительном простенке при обогреве коксовых печей. Модель позволяет оценить количество образующихся оксидов азота по «термическому» механизму, как во время эксплуатации, так и во время постоянного обогрева. Получено
эмпирическое уравнение описывающее влияние технологических параметров на образование оксидов азота в период постоянного обогрева.
Посилання
Карапетьянц М. Х. Химическая термодинамика /М. Х. Карапетьянц – М: «Химия», 1975. – 584 с.
Вирозуб И. В. Тепловой режим коксовых печей. / И. В. Вирозуб, Б. И. Кустов – Харьков: Металлургиздат, 1960. – 238 с.
Справочник химика. / [Под ред. Б.П. Никольского] Вт. изд. перераб. и доп. – М: Химия, 1964. – т. 3. – 1964. – 1008 с.
Фидчунов А. Л. О динамике образования разных видов оксидов азота в отопительной системе коксовой батареи. / Сборник трудов VI международной научно-практической конференции: «Экологические проблемы индустриальных мегаполисов» // под ред. Д. А. Баранова, А. А. Минаева, В. М. Клевлеева, В. В. Бирюкова, Д. В. Зубова – М.:МГУИЭ, 2009. – 240 с.; ил.
Применение статистических методов при анализе влияния изменения угольной шихты на качество доменного кокса / [Н. В. Кучма, Е. С. Зоря, А. А. Журавский, Э. И. Торяник, С. В. Федорова, В. И. Безценный, М. А. Карпенко] // Углехимический журнал. – 2003 – No 5–6. – С. 15–24.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Енергозбереження. Енергетика. Енергоаудит.
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).