ТЕХНОЛОГІЯ І ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ПРИСКОРЕНОЇ РЕГЕНЕРАЦІЇ ОЛІЇ І АДСОРБЕНТИ, ЩО ЗАСТОСОВУЮТЬСЯ В ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИЦІ, З ВИКОРИСТАННЯМ ПОТУЖНОГО ВИСОКОЧАСТОТНОГО ЕЛЕКТРОМАГНІТНОГО ПОЛЯ
DOI:
https://doi.org/10.20998/2313-8890.2021.01.06Ключові слова:
адсорбент, регенерація, УФ електромагнітне полеАнотація
У статті представлено метод сушіння адсорбенту електромагнітним полем. Показано технологію та обладнання для швидкої регенерації нафти та адсорбенту із застосуванням потужного ВЧ електромагнітного поля. Підчас роботи трансформатора масло поглинає атмосферну вологу і його діелектрична прочність знижується. Для зменшення вмісту води в маслі, його прокачують через резервуар, який містить адсорбент, такий як цеоліт або силікагель. Адсорбент, який втратив сорбційну властивість, можна відновити, забравши вологу щляхом нагрівання. Обробку адсорбента можна проводити шляхом його прокалювання на металевих листах або нагрівання в герметичних контейнерах при заниженому тиску за допомогою нагрівальних змієвиків. Використання першого способа призводить до знищення адсорбента при переході його від адсорбера та у зворотному порядку.
Посилання
Kivva F. V., Gorobets V. N., Zotov S. M. i dr. Novyye tekhnologii obrabotki sorbentov. Novini yenergetiki. 2003. № 1-2. P. 26–31.
Golovko M. I., Goncharenko Y. V., Gorobets V. N. i dr. Ustanovka dlya regeneratsii sorbentov v elektromagnitnom pole. Tekhnologiya i konstruirovaniye v elektronnoy apparature. 2005. № 5 (59). P. 49–51.
Monastyrskiy A. E. Regeneratsiya, sushka i degazatsiya transformatornogo masla. Uchebnoye posobiye. S-Peterburg, 1997. P. 42.
Kel'tsev N. V. Osnovy adsorbtsionnoy tekhniki. M. Khimiya, 1984.
Lukin V. D., Antsipovich I. S. Regeneratsiya adsorbentov. L. Khimiya, 1983.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).