КОНЦЕПТУАЛЬНА СИСТЕМА СУЧАСНОГО ОЗДОРОВЧО-ЛІКУВАЛЬНОГО ТУРИЗМУ
DOI:
https://doi.org/10.20998/2313-8890.2021.05.04Ключові слова:
короновірусна інфекція, оздоровчо-лікувальний туризм, туристичні маршрути, організація подорожейАнотація
Актуальність статті обумовлена економічними проблемами у самій галузі, спричиненими короновірусною інфекцією COVID 19, що поставило на порядок денний необхідність перегляду традиційних форм організації подорожей та взагалі відношення до туризму. В статті зазначено, що останні роки у зв’язку з пандемією відношення до масових мандрівок дещо змінилося та на порядок денний постала актуальна задача не тільки всебічного розвитку різних туристичних маршрутів, а й збереження здоров’я і навіть життя туристів. У зв’язку з цим, ринок лікувально-оздоровчого туризму зазнав глобальних змін, а традиційні санаторно-курортні заклади і курорти перестають бути місцем лікування і відпочинку осіб похилого віку і перетворюються на багатофункціональні оздоровчі центри, розраховані на широке коло споживачів. Така трансформація курортних центрів зумовлена зміною характеру попиту на лікувальні та оздоровчі послуги та перевагою потреб здорового способу життя. Все більше людей різного віку прагнуть підтримати власну фізичну форму і мають потребу у антистресових програмах внаслідок перенесених захворювань, спричинених пандемією. Переважно це люди середнього віку, які надають перевагу активному відпочинку і часто обмежені в часі.
Посилання
Oksfordskyi slovar poniatyi i termynov. Available at: http://www.oxfordreference.com/search?q= tourist+ destination &searchBtn=Search&isQuickSearch=true
UNWTO World Tourism Barometer. Edition 2016. Available at: http://unwto.org/facts/eng/barometer.html.
Katalin Kiss. Analysis of Demand for Welness and Medical tourism in Hungary, Scientific Papers. [Online]. Available at: http://ageconsearch.umn.edu/bitstream/147415/2/9_Kiss_Analysis_Apstract.pdf/ (Accessed 09.02.2020).
Cosburn Helen K. Health Tourism. A Continuum of Care, Medical Tourism Magazine. Jul 15, 2009. Available at: http://www.healthtourismmagazine.com/article (Accessed 07 february 2020).
Belenkyi M. S., Sokolova Ts. F., Vladymyrova N. A. Hriazelechenye. Bolshaia medytsynskaia entsyklopedyia, 3-e yzd. M. Sovetskaia entsyklopedyia. V. 6.
Ikkos Aris. Health tourism: new challenge in tourism. GBR Consulting. Available at: http://www.gbrconsulting.gr/articles/Health%20Tourism%20-%20a%20new%20challenge.pdf.
Herasymenko V. H. Razvytye teoryy systemnoho podkhoda prymenytelno k yssledovanyiu sferы turyzma. Vestnyk natsyonalnoi akademyy turyzma, 2013, 2 (26), P. 11–15.
Bookman M., Bookman K. Medical Tourism in Developing Countries. NY: Palgrave MacMillan, 2007.
Moody M. Medical tourism: employers can save significant healthcare dollars by having employees seek overseas options. Rough Notes, 2007, 150 (11), P. 114-116.
Spa Definitions. Intelligent Spas. Available at: http://www.intelligentspas.com/main/MediaCentre.asp#Spa_Definitions.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).