УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ ПІДПРИЄМСТВА В КОНТЕКСТІ ВПЛИВУ ОРГАНІЗАЦІЙНОЇ КУЛЬТУРИ
DOI:
https://doi.org/10.20998/2313-8890.2021.05.05Ключові слова:
персонал, організаційна культура, міжособистісні стосунки, людські відносини, внутрішньосистемні зв’язкиАнотація
В статті висвітлена актуальність проблеми. Підкреслюється сутність системи управління персоналом і її складові. Описані напрямки впливу організаційної культури на окремі аспекти управління персоналом підприємства. Наведені деякі приклади щодо управління персоналом саме в контексті значущості організаційної культури. Визначено, що духовно-світоглядні елементи організаційної культури визначають зміст культури працівників та їхніх міжособистісних стосунків, вони безпосередньо визначають поведінку працівників у процесі їх індивідуальних і колективних дій при здійсненні відповідних етапів використання та розвитку матеріальних елементів організації. Обґрунтовано, що це інтегруючий фактор, що характеризує людські відносини в процесі становлення, розвитку та відповідних змін у діяльності організації. Доведено, що іншим елементом організаційної культури є культура праці та виробництва, яка представлена в нормах, стандартах і принципах внутрішнього розпорядку, встановлених власником (керівником) та закріплених нормативно-правовими актами, що забезпечують внутрішньосистемні зв’язки, стабільність та ефективність діяльності підприємства.
Посилання
Solomandina T. O. Organizational culture of the company: Ucheb.posobie.-2-e uzd. Revised and supplemented. M. INFRA-M, 2007. 624 p.
Voronkova V. G. Philosophy of personnel management: Monograph. – Zaporozhy.: Publishing House of Zaporozhye State Engineering Academy, 2005. 472 p.
Factors of staff motivation - Business School ITC Group. Available at:: https://www.itctraining.ru›Library›Staff.
Vasilenko V. O. Anti-crisis management of the enterprise: Textbook. Manual. Type 2, corrected. I add.-Kyiv. Center for Educational Literature, 2005. 504 p.
Martynenko M. M., Ignatieva I. A. Strategic Management: Textbook. K. Karavela, 2006. 320 p.
Zabolotna V. O. Organizational culture as a psychological basis increasing labor efficiency. Psychological foundations of personnel management: textbook. way. K. Gnosis, 2010. P. 227-241.
Doronina M. S. Upravlinnia ekonomichnymy ta sotsialnymy protsesamy pidpryiemstva. – Kharkiv: Vyd. KhDEU, 2002. 432 s.
Pylypenko V. Ye. Liudyna v rynkovomu suspilstvi: oriientatsiia, povedinka, kultura. K. PU «Foliant», 2005. 224 s.
Kharskyi K. Chetіre prychynі dlia formalyzatsyy otnoshenyi v kompanyy. Menedzhment y menedzher. 2005. 12. P. 12–16.
Armstronh M. Praktyka upravlenyia chelovecheskymy resursamy. 8-e yzdanye. SPb. Pyter, 2004. 832 s.
Kapytonov E. A., Zynchenko H. P., Kapytonov A. E. Korporatyvnaia kultura: teoryia y praktyka. M. «Alfa-Press», 2005. 352 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).