ФІНАНСОВА СТІЙКІСТЬ ПІДПРИЄМСТВА В СУЧАСНИХ УМОВАХ
DOI:
https://doi.org/10.20998/2313-8890.2021.05.06Ключові слова:
фінансова стійкість, компанія, контролінгАнотація
У статті розглянуто поняття фінансової стійкості компанії в сучасних умовах, розкрито реальний стан із даної проблематики, вказано на шляхи поліпшення ситуації. Важливим напрямком визначено забезпечення адекватного рівня фінансової стабільності, що гарантує раціональне використання ресурсного потенціалу та стабільний розвиток у майбутньому. На основі проблематики та мети дослідження проведено аналіз наукових праць, для визначення поняття фінансової стійкості. Визначено розбіжності серед науковців в розумінні поняття та проблему відсутності чітких напрямів та програм поліпшення фінансової стійкості підприємства. Враховуючи думки численних авторів виділено визначальні внутрішні та зовнішні фактори, що впливають на фінансову стійкість підприємства. Визначено, що на сьогоднішній день найбільше впливають на фінансову стійкість економічні та фінансові чинники. Розглянуто поняття внутрішньої та зовнішньої фінансової стійкості. Для оцінки фінансової стійкості запропоновано використання систему показників, оскільки однієї конкретної групи недостатньо для характеристики рівня стійкості. Розглянуто негативні наслідки фінансової нестабільності при незадовільних показниках фінансової стійкості. Запропоновано шляхи підвищення фінансової стійкості. Визначено важливість обрання фінансової стратегії як важелю в розвитку компанії. Розглянуто аналіз фінансової стійкості підприємства як послідовний, ступеневий розгляд усіх параметрів, пов’язаних із веденням господарсько-економічної діяльності. Прогнозуючи та аналізуючи заходи, щодо покращення фінансової стійкості, відзначено, що в сучасній економіці важливою складовою процесу розробки та реалізації фінансової стратегії підприємства є фінансовий контролінг. Розкрито важливість планування та контролю для забезпечення фінансової стійкості. Розроблено рекомендації щодо стабілізації фінансової діяльності компанії.
Посилання
Slobodjan N. Gh. Analysis and forecasting of financial stability of the enterprise in modern conditions: methodology and practice. Economic analysis. Ternopil, 2014, 18 (2), P. 239–245.
Rusina Ju. O., Polozuk Ju. V.The economic essence of the financial stability of the enterprise and the factors that affect it. International scientific journal, 2015, 2, P. 91–94.
Boghacjka N. M., Ghaljuk O. V. The financial condition of the enterprise and ways to improve it in the business processes of the enterprise. A young scientist. Kherson, 2013, 2, P. 12–16.
Statistics of enterprises: [textbook. aid.] / S. O. Matkovsjkyj [etc.]; for order. S. O. Matkovsjkyj; 2nd ed., Reworked. And extra. - К. Alerta, 2013. p. 560.
Tjutjunnyk Ju. M. Financial analysis. К. Znannja, 2012. p. 815.
Lipych L. Gh., Ghadzevych I. O. Controlling in the system of anti-crisis management. Bulletin of the National University "Lviv Polytechnic", 2012, 722, P. 377–381.
Partyn Gh. O., Majevsjka Ja. V. Types and place of financial controlling at the enterprise. Scientific herald of NLTU of Ukraine, 2009, 19.6, P. 199–202.
Majevsjka Ja. V. Types and place of financial controlling at the enterprise. Scientific herald of NLTU Of Ukraine, 2009, Vip. 19.6, P. 47–52.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).