ОБГРУНТУВАННЯ СТРАТЕГІЇ ФІНАНСОВОГО ОЗДОРОВЛЕННЯ АГРАРНОГО ПІДПРИЄМСТВА
DOI:
https://doi.org/10.20998/2313-8890.2021.11.02Ключові слова:
стратегія, фінансове оздоровлення, бізнес-план, антикризовий менеджмент, потенціал підприємстваАнотація
У статті досліджено теоретичні питання фінансового оздоровлення аграрного підприємства, як складової частини загальної системи антикризового менеджменту. Встановлено основні інструменти його реалізації, досліджено організаційно-економічний механізм (стратегія), розробку та реалізацію кожного інструменту, що має позитивно впливати на економічний розвиток підприємства через якісний підхід до його реалізації та виробничо-фінансовий потенціал. Розглянуто існуючі методи та підходи до фінансового оздоровлення, зроблено оцінку кожного з можливих та описано головні його характеристики. Проаналізовано процес розробки бізнес-плану як елемента реорганізації, який має забезпечувати своєчасне реагування на зміни в економіці підприємства, аналізувати можливі відхилення від плану та визначати цільові установки підприємства як мікроекономічної системи в економіці. На основі аналізу існуючих підходів до фінансового оздоровлення сільськогосподарських підприємств встановлено, що в теорії та практиці антикризового управління існує проблема у вигляді недосконалої оцінки доцільності фінансового оздоровлення. Виникає потреба в удосконаленні механізму оздоровлення не лише в частині втрати платоспроможності, а й для збереження та покращення потенціалу підприємства.
Посилання
Demchenko O. V. Financial recovery of agricultural enterprises in terms of credit restriction. Innovative economy, 2014, 2, P. 289–298.
Kirdina O. H., Borovik T. Yu. Basic aspects of financial recovery of enterprises. Enterprise Economics: Bulletin of Transport Economics and Industry, 2012, 40, P. 176–180.
Protskiv O. P. Features of financial strategy to overcome the crisis of the enterprise. State Information Bulletin, 2013, P. 18–25.
Levchenko N. M. Sources of financial recovery of enterprises in the aspect of current legislation. State and Regions, 2006, 5, P. 169-172.
Akimova E. V. Financial recovery of the organization: main points. Handbook of economists, 2015, 2., P. 10.
Law of Ukraine “On Restoration of Debtor's Solvency or Recognition of Debtor's Bankruptcy” of May 14, 1992 № 2343-XII.
Radygin A. D., Gontmacher A. E., Kuzyk M. G. Institute of bankruptcy: formation, problems, directions of reforming. M. IEPP-CEPRA, 2015. P. 238.
Israfilov N. T. System of measures of financial improvement of agrarian enterprises. Economic sciences, 2018, 51, P. 220–225.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).