ФІЛОСОФСЬКИЙ ТРИКУТНИК КОНТЕКСТУ КОНТРОЛЛІНГУ В МЕНЕДЖМЕНТІ ПІДПРИЄМСТВА
DOI:
https://doi.org/10.20998/2313-8890.2022.01.02Ключові слова:
контроллінг, компанія, трикутник, середовище, менеджмент, стратегія, культура, результат, фактор, ціль, зв’язок, взаємодіяАнотація
Контроллінг в сьогоденних умовах розглядається в якості управління економічною діяльністю підприємства з використанням сучасного інноваційного інструментарію. Оскільки класичний менеджмент не може бути результативним в умовах невизначеності й кризових ситуацій, контроллінгове управління повинно бути перманентним і антикризовим. Всеохоплюючий характер контроллінгу віддзеркалено через його зв’язки з різними менеджерськими аспектами в компанії, які показані на філософському трикутнику. Генеральна політика менеджменту компанії має безпосередню місію, спрямовану на забезпечення виробництва, виживання та розвитку фірми внаслідок її адаптації у нинішньому зовнішньому непередбачуваному й не прогнозованому середовищі, тому вона є початковим моментом розгляду всієї технологічної мережі контроллінгових взаємозалежностей між складовими її соціально-економічного розвитку.
Посилання
Kontrolling, CHast' 1 (Teoriya i metodologiya): uchebnoe posobie / Pod red. prof. Mishchenko V. A., prof. Dolinskoj R. G., prof. Mekhovicha S. A. – Har'kov. NTU «HPI». 2007. 208 s.
Fal'ko S. G., Nosov V. M., Kontrolling na predpriyatii. M. Znanie Rossii, 1995. 80 s.
Han D. Planirovanie i kontrol': koncepciya kontrollinga. M. Finansy i statistika, 1997. 800 s.
Karminskij A. M., Olenev N. I., Primak A. G., Fal'ko S. G. Kontrolling v biznese: metodologicheskie i prakticheskie osnovy postroeniya kontrollinga v organizaciyah. M. Finansy i statistika, 1998. 256 s.
"Why isn't the Controller Having More Impact?", Schuemann, Jon. Strategic Finance, Aril, 1999, pg. 32.
Zund A. Zum Begriff des Controlling — ein umweltbezogener Erklärungsversuch, in: Goetzke, Sieben (Hrsg., 1979), Controlling -Integration von Planung und Kontrolle, Köln, 1979, S. 15-26.
Kosmider A. Controlling im Mittelstand, Aufl., Stuttgart 1994.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).