ТЕХНОЛОГІЧНИЙ РЕІНЖИНІРИНГ ВИРОБНИЧОЇ ІНФРАСТРУКТУРИ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ ТА СУЧАСНА ІНВЕСТИЦІЙНА ПОЛІТИКА В УКРАЇНІ

Автор(и)

  • Олександр Попов Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Україна
  • Валерій Фадеєв Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Україна
  • Сергій Мехович Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», Україна

DOI:

https://doi.org/10.20998/2313-8890.2022.01.03

Ключові слова:

технологічний реінжиніринг, конкурентоспроможність, інноваційні перетворення, технологічні процеси, гнучкі виробничі системи, ефективність, машинобудування

Анотація

У статті викладено концептуальні питання технологічного реінжинірингу проблемних машинобудівних підприємств. Окрема увага приділена реінжинірингу виробництва як найпривабливішого механізму інноваційних перетворень. Розглянуто сутність та види складових реінжинірингу. Технологічний реінжиніринг запропоновано як основний інструмент відновлення вітчизняних машинобудівних підприємств,що постраждали в ході пандемії та військового конфлікту на Україні. Інвестиційна політика розглядається як основа перетворень. Зазначено, що головні проблеми в економіці України та, зокрема, на підприємствах машинобудування не обмежуються лише бізнес-процесами, а скоріше лежать у площини принципів формування та функціонування сучасних технологічних процесів. Рішення проблеми прискорення розвитку нових виробництв потрібно шукати у комплексному використанні методології проведення інновацій. Відповідно до цього технологічний реінжиніринг розглядається як ефективний механізм санації проблемних підприємств на основі радикального зміни використовуваних технологій. Його слід здійснювати в комплексі з інноваційним інжинірингом, організаційним перепроектуванням виробничих відносин та системи управління, соціальним реінжинірингом, реінжинірингом бізнес-процесів та логістичним реінжинірингом. Фактично йдеться про цілеспрямовані інноваційних перетвореннях у виробничо-технологічній сфері проблемних у конкурентному плані підприємств.

Посилання

. Mekhovych S. A. Ekonomіchnі problemi gnuchkih virobnichih sistem: monografіya. – Harkіv: NTU «HPІ», 2007. 232 s.

Hammer M., Champy J. Reengineering the Corporation: a Manifesto for Business Revolution. London. Nicholas Brealey, 1993. P. 79-85.

Grint K. Reengineering history: social resonances and business process reengineering. Organization. 1994. 1 (1). P. 179-201.

Oficial'nyj sajt kompanii «Strassmann, Inc.». Available at: http://www.strassmann.com/.

Mekhovych S. A. Formuvannya regіonal'nih mіzhgaluzevih zv'yazkіv na osnovі koncepcії tekhnologіchnogo reіnzhinіringu: monografіya. H. "SHCHedra sadiba plyus". 2017. 352 p.

Available at: https://www.epravda.com.ua/rus/publications/2021/08/23/677115/

Available at: https://www.ukrinform.ua/rubric-economy/3495119-cerez-vijnu-blizko-35-ekonomiki-ukraini-ne-pracue-smigal.html

Available at: https://forbes.ua/ru/inside/list-golovi-pravlinnya-larri-finka-do-aktsioneriv-28032022-5096

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-07-18