ОСОБЛИВОСТІ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ Й ХАРАКТЕРИСТИКА ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ
DOI:
https://doi.org/10.20998/2313-8890.2021.07.01Ключові слова:
харчова промисловість, виробництво харчових продуктів, динаміка виробництва харчових продуктів, промислові підприємства, продовольча безпекаАнотація
В статті розглянуто особливості харчової промисловості. Зазначено, що ця галузь є одним із найбільш пріоритетних і стратегічних напрямів розвитку країни. Показано, що держава підтримує необхідний рівень продовольчої безпеки на внутрішньому ринку, а також має можливість експортувати частину виробленої продукції на зовнішні ринки. Відзначена тенденція до збільшення попиту і цін на продовольство на світовому ринку, що викликає необхідність створювати сприятливі умови для інноваційного розвитку та збільшення виробничих потужностей вітчизняних підприємств харчової галузі. Відзначено, що головною умовою розвитку харчової промисловості є економічне зростання сільського господарства, оскільки потужна сировинна база відкриває шлях до переробки та створення продукції з більшою доданою вартістю. Визначено умови отримання додаткової вартості та забезпечення належної кількості та якості продукції харчової промисловості. Обґрунтовано необхідність впровадження розумної лібералізації торгових відносин із зарубіжними країнами, а також активне просування вітчизняної продукції на зовнішні ринки. Проаналізовано динаміку обсягів реалізації промислової продукції у виробництві харчових продуктів і напоїв в Харківській області та зроблено відповідні висновки.
Посилання
Zainchkovskyi A. O., Sychevskyi M. P. Stan i perspektyvy rozvytku pidpryiemstv kharchovoi ta pererobnoi promyslovosti Ukrainy. Visnyk sotsialno-ekonomichnykh doslidzhen, 2011, 2, P. 22–26.
Krysanov D. F., Tur O. V. Antykryzove upravlinnia v APK v umovakh hlobalizatsii. Ekonomist, 2013, 7, P. 30–35.
Mostenska T. L., Kundieiev H. O. Kharchuvannia yak skladova prodovolchoi bezpeky. Naukovi pratsi Natsionalnoho universytetu kharchovykh tekhnolohii, 2016, V. 22, 3, P. 113–122.
Dzherelo informatsii. Available at: https://nabu.ua/ua/silske-gospodarstvo-2.html
Derzhavna sluzhba statystyky Ukrainy. Statystychna informatsiia. Available at: http://www.ukrstat.gov.ua.
Dzherelo informatsii. Available at: C:/Users/Admin7/Downloads/ Food_and_Beverages_Sector_UKR_fin_1809%20.pdf
Dynamika richnoho faktychnoho spozhyvannia na 1 osobu. Available at: za 2019 rik_1.pdf (me.gov.ua) (date of access 20.05.2021).
Ushachev Y. H. Prodovolstvennaia bezopasnost strani. Ekonomyka selskokhoziaistvennikh y pereraba- tivaiushchykh predpryiatyi, 2008, 11, P. 1–5.
Reitynh krain za Hlobalnym Indeksom prodovolchoi bezpeky (Global Food Security Index) ta mistse Ukrayiny sered nykh u 2019 rotsi. AHROSVIT. 2020. 22. Available at: Ahrosvit 22/2020 (agrosvit.info) (date of access 20.05.2021).
Kharchova i pererobna promyslovist Ukrainy.Food_and_Beverages_Sector_UKR_fin_1809
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).