ЗАМІЩЕННЯ ВУГІЛЛЯ ТА ГАЗУ АЛЬТЕРНАТИВНИМИ ДЖЕРЕЛАМИ ЕНЕРГІЇ
DOI:
https://doi.org/10.20998/2313-8890.2022.03.01Ключові слова:
біочар, біовугілля, сінтез-газ, автотермальний піроліз, відходи сільськогосподарської діяльностіАнотація
У роботі показано, що відходи сільськогосподарської діяльності можуть бути невичерпним дешевим джерелом для зелених, відновлюваних джерел енергії таких як біовугілля, біогаз, органічного добрива високої якості - біочара. Актуальність проблеми ще більше зросла у зв'язку з необхідністю заміщення викопних енергетичних ресурсів (вугілля, газу, нафти), що раніше надходили з Росії. Можливість використання екзотермічної теплоти процесу піролізу сільськогосподарських відходів робить цей процес економічно більш привабливим та сприятиме його впровадженню. При використанні запропонованих технологій піролізу всі види вуглецевмісних відходів сільськогосподарської діяльності можна розглядати, як незатребуваний ресурс для декарбонізації всього енергетичного сектора України.
Посилання
Prabir Basu. Biomass Gasification and Pyrolysis Practical Design and Theory. Elsevier Inc. 2010.
Antropov A. P., Isemin R. L., Kosov V. V., Kosov V. F., Sinelschikov V. A. Poluchenie sintez-gaza v protsesse torrifikatsii biomassyi. Journal for Alternative Energy and Ecology. 2011. 10 (102). P. 42-46.
Astafev A. V., Tabakaev R. B., Musafirov D. E., Zavorin A. S., Dubinin Yu. V., Yazyikov N.A., Yakovlev V. A. Issledovanie teplovyih effektov piroliza solomyi dlya otsenki vozmozhnosti ego realizatsii v avtotermicheskom rezhime. Himiya rastitelnogo syirya. 2019. #2.
Zaychenko V. M., Markov A. V., Morozov A. V. Sposob piroliza granulirovannoy biomassyі v avtotermalnom rezhime. Ob'edinennyiy Institut Vyisokih Temperatur RAN. Patent RU 2732411C1 ot 16.09.2020.
Rondinele Alberto Reys Ferreyra, Karla Silva Meyrelesh. Trebuemoe teplo i kinetika piroliza solomyi. Zhurnal termicheskogo analiza i kalorimetrii. 2018. Available at: https://www.semanticscholar.org/paper/Heat-required-and-kinetics-of-sugarcane-straw-by-TG-Ferreira-Meireles/101f4f06a966fb110aabc3092b47aabe73ff4fdb
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).