ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ УПРАВЛІННЯ ФІНАНСОВОЮ СТІЙКІСТЮ ПІДПРИЄМСТВА
DOI:
https://doi.org/10.20998/2313-8890.2022.07.05Ключові слова:
стійкість, фінансова стійкість, управління, механізм правління підприємством, управління фінансовою стійкістюАнотація
У статті розглянуто основні наукові підходи щодо визначення сутності понять фінансова стійкість і механізм управління підприємством, запропоновано трактування поняття механізм управління фінансовою стійкістю підприємства та визначено основні етапи процесу його формування. Охарактеризовано діяльність українського підприємства ТОВ «Стальконструкція». Визначено, що протягом 2019-2021 рр. баланс підприємства є абсолютно ліквідним, що свідчить про достатню кількість коштів для погашення поточних зобов’язань. Показники ділової активності ТОВ «Стальконструкція» у 2019-2021 роках позитивно характеризують діяльність підприємства, а саме власний капітал використовується підприємством ефективно, спостерігаємо збільшення швидкості оборотності запасів, готової продукції, кредиторської заборгованості та зростання ефективності їх використання, що позитивно відображається на діловій активності підприємства. Зроблено висновки, що підприємству необхідно використовувати в своїй господарській діяльності більше позикових засобів довгострокового фінансування, що підвищить рентабельність власного капіталу.
Посилання
Blank I. A. Osnovy finansovogo menedzhmenta. K. Nika-Centr, Elga, 2000. 56 p.
Ivahnenko V. M. Kurs ekonomichnogo analizu: navch. Posibnik. K. Znannya-pres, 2000. 207 p.
Kovalov V. V. Finansovij analiz: Upravlinnya kapitalom. Vibir investicij. Analiz zvitnosti. M. Finansi i statistika, 2005. 432 p.
Krejnina M. N. Finansovaya ustojchivost predpriyatiya: ocenka i prinyatie reshenij. Finansovij menedzhment. 2001. № 2. pp. 10-11.
Podderogin A. M. Finansy predpriyatij. Moskva. Finansy, 2001.
Kizim M. O., Zabrodskij V. A., Zinchenko V. A., Kopchak Yu. S. Ocinka i diagnostika finansovoyi stijkosti pidpriyemstva: Monografiya. H. «INZhEK», 2013. 50 p. 144 p.
Ivanicka O. V. Upravlinnya finansovoyu stijkistyu yak skladovoyu ekonomichnoyi politiki sanaciyi: avtoref. dis. na zdobuttya nauk. stupenya kand.ekon.nauk: spec. 08.00.04 «Ekonomika ta upravlinnya pidpriyemstvami».
Tridid O. M., Oryehova K. V. Ocinyuvannya finansovoyi stijkosti pidpriyemstva: monografiya. Kiyiv. Nacionalnij bank Ukrayini : Un-t bankivskoyi spravi, 2010. 143 p.
Rodionova V. M., Fedotova M. A. Finansovaya ustojchivost predpriyatiya v usloviyah inflyacii. M. Perspektiva, 2015. 98 p.
Korobov M. Ya. Finansovo-ekonomichnij analiz diyalnosti pidpriyemstv: Navchalnij posibnik. K. T-vo "Znannya", KOO, 2000. 376 p.
Filimonenkov O. S. Finansi pidpriyemstv: Navchalnij posibnik. Kiev. Elga, Nika-centr, 2002. 360 p.
Izmajlova K. V. Finansovij analiz: Navchalnij posibnik. 2-ge vidannya. Kiev. MAUP, 2003. 23 p., 146 p.
Burdenko I. M. Finansovoe sostoyanie predpriyatiya: strategiya obespecheniya ustojchivosti. M. Infra-M, 2009.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).