ЗАХИСТ ЛІНІЙ ЕЛЕКТРОПЕРЕДАВАННЯ З ДЖЕРЕЛАМИ РОЗПОДІЛЕНОЇ ГЕНЕРАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.20998/2313-8890.2023.01.02Ключові слова:
розгалужені мережі, дистанційний захист, коротке замикання, джерела розподіленої генерації, надійність, селективністьАнотація
У статті досліджені параметри дистанційних захистів з залежною від опору петлі короткого замикання витримкою часу для розподільчих ліній з резервуванням та джерелами розподіленої генерації (ДРГ), де враховуються особливості параметрів цих ліній та режимів їх роботи і умов експлуатації. Отримані характеристики пристроїв захисту, котрі рекомендуються при налагодженні дистанційного захисту таких ліній напругою 6…20 кВ. Обґрунтовано переваги використання схеми приєднання дистанційного захисту на міжфазні напруги і різницю фазних струмів, а також використання окремого захисту від подвійних замикань на землю, а при їх відсутності - схеми приєднання на лінійні напруги і фазні струми. Надійність роботи дистанційного захисту повного опору доцільно оцінювати за величиною максимальної довжини дуги, котра визначається при заданому коефіцієнті чутливості дистанційного захисту зниженням напруги в місці встановлення захисту при короткому замиканні.
Посилання
Voloshyn S., Omelchuk A., Tarasiuk O., Titova L. and Gumenyuk Y. Simulation of criteria for selection of remote protection settings with remote starting in lines with distributed sources. IOP Conference Series: Materials Science and Engineering. 2021. V. 1030, Issue 1. P. 012179. doi: 10.1088/1757-899X/1030/1/012179.
Omelchuk A. O., Voloshin S. M., Tarasyuk O. I. Vdoskonalennya sposobIv vikonannya zahistIv lInIy zv’yazku z pIdstantsIyami rozoseredzhenih dzherel generatsIYi. Energetika I avtomatika. 5. 2019. P. 107-115.
Grebchenko M. V., Eromenko E. V. ShvidkodIyuchiy adaptivniy zahist vId korotkih zamikan v elektrichnih merezhah microgrid z rozpodIlenoyu generatsIEyu. TehnIchna elektrodinamIka. 2021. 1.
Kirilenko O. V., Pavlovskiy V. V., Luk’yanenko L. M. TehnIchnI aspekti vprovadzhennya dzherel rozpodIlenoYi generatsIYi v elektrichnih merezhah. TehnIchna elektrodinamIka. 2011. 1. P. 46-53.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).