ОСОБЛИВОСТІ АВТОТЕРМІЧНОГО РЕЖИМУ ПІРОЛІЗУ БІОМАСИ
DOI:
https://doi.org/10.20998/2313-8890.2023.04.05Ключові слова:
біомаса, піроліз, екзотермічна реакція, екологічне паливоАнотація
Актуальність запропонованої роботи визначається необхідністю декарбонізації енергетичного сектора України та переходу на виробництво поновлюваного екологічного палива із відходів сільськогосподарської діяльності. Основним методом, що дозволяє виробляти таке паливо, є піроліз. Ефективне використання біомаси в існуючому паливному обладнанні обмежується рядом властивих їй специфічних властивостей, таких як висока вологість, низька насипна щільність, висока шлакуюча здатність золи, відкладення смол в газоходах котла, хімічний недопал та ін. використання в якості палива навіть на існуючому паливному обладнанні є піроліз, що дозволяє отримати енергетично цінні тверді, рідкі та газоподібні енергетичні продукти. У цій роботі розглядаються методи підвищення економічної привабливості технологій піролізу біомаси за рахунок використання внутрішньої екзотермічної енергії реакції. Наведено наведено зіставлення різних видів піролізу з погляду його тривалості, температури та одержуваних продуктів. Визначено умови, за яких процес піролізу біомаси стає авто термальним.
Посилання
Astafev A.V., Tabakaev R.B., Musafirov D.E., Zavorin A.S., Dubinin Yu.V., Yazykov N.A., Yakovlev V.A. Issledovanie teplovyh effektov piroliza solomy dlya ocenki vozmozhnosti ego realizacii v avtotermicheskom rezhime. Himiya rastitelnogo syrya. 2019. №2.
Perederij S. Biougol – novoe ili horosho zabytoe staroe? Vozrozhdenie gidrotermalnoj karbonizacii biomassy v Evrope. LesPromInform 2014. №3(101). Available at: https://lesprominform.ru/jarticles.html?id=3675.
Rondinele Alberto Rejs Ferrejra, Karla Silva Mejrelesh. Trebuemoe teplo i kinetika piroliza solomy. Zhurnal termicheskogo analiza i kalorimetrii. 2018. Available at: https://www.semanticscholar.org/paper/Heat-required-and-kinetics-of-sugarcane-straw-by-TG-Ferreira-Meireles/101f4f06a966fb110aabc3092b47aabe73ff4fdb
Zajchenko V.M., Markov A.V., Morozov A.V. Sposob piroliza granulirovannoj biomassy v avtotermalnom rezhime. Obedinennyj Institut Vysokih Temperatur RAN. Patent RU 2732411C1 ot 16.09.2020g.
Biomass Gasification and Pyrolysis Practical Design and Theory. 2010. Prabir Basu. Published by Elsevier Inc.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).