ВИЗНАЧЕННЯ ОБЛАСТІ САМОЗБУДЖЕННЯ АСИНХРОННОГО ДВИГУНА У БАГАТОДВИГУННОМУ ЕЛЕКТРОПРИВОДІ
DOI:
https://doi.org/10.20998/2313-8890.2023.09.04Ключові слова:
багатодвигунний асинхронний електропривод, динамічне гальмування з самозбудженням, область самозбудження, вантажопідйомні механізми, параметри багатодвигунного асинхронного електроприводаАнотація
Анотація. Сучасні підприємства вимогливі до енергоефективності та експлуатаційних характеристик електроприводів виробничник механізмів. У багатодвигунних електроприводах вантажопідйомних механізмів з асинхронними двигунами з фазним ротором цім вимогам певною мірою задовольняє використання режиму динамічного гальмування із самозбудженням. Правильна експлуатація електроприводів потребує визначення достовірних механічних характеристик двигунів в цьому режимі. Відомі методики їх розрахунку громіздкі і потребують уточнень, детального аналізу із застосуванням сучасних пакетів прикладних комп’ютерних програм. Мета роботи полягає в виявленні впливу параметрів багатодвигунного асинхронного електропривода на область самозбудження двигунів у режимі динамічного гальмування з самозбудженням. Отримано аналітичні залежності механічних характеристик двигунів у режимі ДГС, а також структурні алгоритмічні моделі для визначення області самозбудження АД з використанням Simulink Matlab. Результати досліджень мають універсальний характер, дозволяють визначити область надійного самозбудження в режимі ДГС двигунів і виконати обґрунтований вибір параметрів складових багатодвигунного ЕП.
Посилання
Andrienko P., Andrienko D., Andrienko A., Nemykina O., Blyzniakov O. Synchronizing Properties of Impulse-Current Controlled Electric Drive of Coordinated Rotation in the Circuit of Electrically Coupled Rectifiers of the Rotor. 2020 IEEE Problems of Automated Electrodrive. Theory and Practice (PAEP), Kremenchuk, Ukraine, 2020, pp. 1-5, doi: 10.1109/PAEP49887.2020.9240846.
Tanatar A. I., Durnev V. I. Systems of electrodynamic braking of cranes. Kyiv. Technika, 1982.
Crane electrical equipment: Manual / Edited by A.A. Rabinovich. M. Energia, 1979.
Bogoslovsky A. P., Pevzner E. M., Semernya N. F. and others. Electrical equipment of cranes. M. Mashinostroitelstvo, 1983.
Drannikov V. G., Zvyagin I. E. Automated electric drive of lifting and transport machines. M. Vyssheskaya shkola, 1973.
Iordanov S., Raynov R. Dynamic braking with self-excitation of induction motors with a phase rotor. Elektrotekhnika. 1982. № 4.
Kapuntsev Y. D., Iordanov S. Calculation of the characteristics of an induction motor in the mode of dynamic braking with self-excitation. Proc. MPEI. 1966. Issue 66.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).