ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАСАДИ РОЗШИРЕННЯ ГРАНТОВОЇ ДОПОМОГИ ДЛЯ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКИХ ТЕРИТОРІЙ
DOI:
https://doi.org/10.20998/2313-8890.2024.06.02Ключові слова:
гранти, грантове фінансування, сільські території, аграрний бізнес, механізм розвиткуАнотація
Стаття присвячена розробці та обґрунтуванню ключових елементів механізму розробки та подання заявки на грантове фінансування розвитку сільської громади або суб’єкта аграрного бізнесу. Обґрунтовано, що існує потреба суттєво розширити залучення сторонніх джерел фінансування для формування та розвиток людського капіталу сільських територій. Визначено, що резервом такого фінансування є збільшення доступу сільських громад до грантових програм міжнародних організацій та країн-партнерів. Визначено, що у процесі розширення грантової допомоги для розвитку сільських територій в Україні, особливо в умовах війни, важливо враховувати основні причини відмови грантодавців у наданні фінансової підтримки. До найбільш актуальних причин належать: порушення вимог до форми та змісту документів, відсутність переконливого обґрунтування суспільної корисності проєкту та аргументованої калькуляції, невідповідність між метою грантової програми та цілями проєкту, несумісність характеру програми та заявки, порушення вимог щодо цільової аудиторії, погана репутація заявника, відсутність деталізованого бюджету проєкту, а також невідповідність формулювання завдань проєкту базовим методичним принципам побудови (SMART-аналіз). Розроблено організаційний механізм розробки та подання заявки на грантове фінансування розвитку сільської громади або суб’єкта аграрного бізнесу. Даний механізм має методологічну цінність оскільки зосереджується на найважливіших етапах процесу розробки та подання заявки на грантове фінансування проєкту, визначає орієнтовне коло стейкхолдерів грантового процесу, акцентує увагу на умовах та факторах, що допомагають розраховувати на успіх у грантовому конкурсі. На відміну від існуючих підходів, у ньому чітко виділена етапність, а також перелік й зміст заходів при розробці та поданні заявки на грантове фінансування проєкту.
Посилання
Suspilne.media (2022), “Ukraine spends about 130 billion hryvnias on the army every month”, available at: https://suspilne.media/256720-ukraina-somisaca-vitracae-na-armiu-blizko-130-milardiv-griven-smigal/ (Accessed 10 June 2024).
European Pravda (2023), “Since the beginning of the war, almost 100 billion have been collected for the needs of the Armed Forces and charity: top funds and banks”, available at: https://www.epravda.com.ua/news/2023/05/29/700615/ (Accessed 10 June 2024).
UNN (2023), “Direct losses to Ukraine due to the war reached about 149 billion dollars”, available at: https://www.unn.com.ua/uk/news/2035441-pryami-zbitki-ukrayini-cherez-viynu-syagnuli-blizko-149-mlrd-dol-kse (Accessed 10 June 2024).
Wikipedia (2024), “Grant (money)”, available at: https://en.wikipedia.org/wiki/Grant_(money) (Accessed 10 June 2024).
United States Congressman Henry Cuellar (2024), available at: https://cuellar.house.gov/constituentservices/grants/what-is-a-grant.htm (Accessed 10 June 2024).
European Commission (2024), available at: https://research-and-innovation.ec.europa.eu/funding/funding-opportunities/funding-programmes-and-open-calls/horizon-2020_en (Accessed 12 June 2024).
EU Funds (2022), “What is the difference between a grant and a tender?”, available at: https://eufunds.me/what-is-the-difference-between-a-grant-and-a-tender/ (Accessed 12 June 2024).
Council of Europe (2024), “Grants awarded by the Council of Europe”, available at: https://www.coe.int/en/web/portal/grants (Accessed 12 June 2024).
Candid (2024), “Essential nonprofit data, tools, and resources”, available at: https://candid.org/?fcref=lr (Accessed 12 June 2024).
Municipal Institution Regional Methodology Center of Culture and Art (2024), “It is difficult to receive grant aid, but it is possible”, available at: http://www.zomc.org.ua/granti-programi-stazhuvannya/uspishni-prikladi/item/1304-oderzhati-grantovu-dopomogu-skladno-ale-realno (Accessed 12 June 2024).
Municipal Institution Regional Methodology Center of Culture and Art (2024), “The "Eastern Europe" and "Monsanto" funds finance the creation of leisure centers for residents of Ukrainian villages”, available at: http://www.zomc.org.ua/granti-programi-stazhuvannya/uspishni-prikladi/item/1233-fondy-skhidna-yevropa-ta-monsanto-nadaly-koshty-dlia-svorennia-tsentriv-dozvillia-dlia-meshkantsiv-ukrainskykh-sel (Accessed 12 June 2024).
European Pravda (2023), “With the support of Canada, the first cooperative milk processing plant will be opened in Lviv Oblast”, available at: https://www.epravda.com.ua/news/2023/07/17/702280/ (Accessed 12 June 2024).
Atlassian (2024), “How to write SMART goals”, available at: https://www.atlassian.com/blog/productivity/how-to-write-smart-goals (Accessed 12 June 2024).
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).