ПЕРСПЕКТИВИ ЕКОНОМІЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНИ В РАМКАХ УГОДИ ПРО АСОЦІАЦІЮ З ЄС
DOI:
https://doi.org/10.20998/2313-8890.2024.06.07Ключові слова:
інтеграція, ЄС, товарооборот, міжнародний бізнес, міжнародна торгівля, макроекономічні проблеми, членство в ЄСАнотація
В статті досліджуються перспективи економічної інтеграції в рвмках угоди про асоціацію з ЄС.Зазначено,що у сучасних дослідженнях з інтеграції України до ЄС частіше всього розглядаються проблеми українського виміру європейської та євроатлантичної інтеграції , набуття Україною статусу кандидата в члени ЄС в умовах війни в Україні, державної євроінтеграційної політики України: теорія, методологія, механізми, реінженірингу у міжнародному бізнесі.Запропоновано основні перспективи подальшої економічної інтеграції України до ЄС: посилити відповідальність за корупційні схеми в економіці та в сфері прав інтелектуальної власності; впровадити Стратегію податкової політики, яка має врахувати всі секторальні аспекти Угоди про асоціацію з ЄС; посилити контроль за державними закупівлями; застосовувати реальні інструменти стимулювання енергоефективності та інноваційного розвитку (податковий кредит або податкова знижка), екологічно безпечного виробництва (ліміти викидів, коригуючі коефіцієнти тощо), встановити неоподатковуваний мінімум доходів громадян та застосувати реальний контроль за особами, які отримують податкові пільги. Обгрунтовано, що рівень інноваційної активності має стимулюватися в першу чергу податковими пільгами. Показано, що в зарубіжних країнах в першу чергу акцент робиться на фінансуванні приватними компаніями інноваційних досліджень, що дозволяє їм отримувати інноваційний продукт, який потім може продаватися як в середині країни, так і за її межами. В Україні здебільшого держава не зацікавлена в таких процесах і не створює певні преференції особам, що розробляють інноваційний продукт. Запропоновано запровадити інноваційний податковий кредит, який дозволить суб’єктам інноваційної діяльності зменшити податкове навантаження з податку на прибуток підприємств або відстрочити його сплату. Завдяки такому підходу Україна може отримувати інноваційні продукти, які будуть користуватися попитом на світовому ринку.
Посилання
Art`omov I.V. Ukrayins`ky`j vy`mir yevropejs`koyi ta yevroatlanty`chnoyi integraciyi. Uzhgorod: Lira, 2008. 370 s.
Ty`moshhuk O.G. Nabuttya Ukrayinoyu statusu kandy`data v chleny` YeS v umovax vijny` v Ukrayini: mizhnarodno-pravovy`j aspekt. // Agrarna osvita ta nauka: dosyagnennya, rol`, faktory` rostu. materialy` Mizhnar. nauk.-prakt. internet-konf., 20 zhovtnya 2022 r. BNAU. 2022. S. 83–85. URL: https://rep.btsau.edu.ua/bitstream/BNAU/7941/1/Nabuttia_Ukrainoiu.pdf
Yevropejs`ka ta yevroatlanty`chna integraciya Ukrayiny`. URL: https://pdp.nacs.gov.ua/courses/yevropeiska-ta-yevroatlantychna-intehratsiia-ukrainy-e76e7d6e-3f60-4709-8edd-2a83fd752cb9
Staty`sty`ka zovnishn`ogo sektoru Ukrayiny` (2022). URL: https://bank.gov.ua/ua/statistic/sector-external
Palagnyuk Yu.V. Derzhavna yevrointegracijna polity`ka Ukrayiny`: teoriya, metodologiya, mexanizmy` : monografiya. My`kolayiv : Vy`d-vo ChDU im. Petra Mogy`ly`, 2014. 392 s.
Posokhov I.M. Lukina S.Yu. Reinzheniry`ng u mizhnarodnomu biznesi. Visny`k Nacional`nogo texnichnogo universy`tetu "XPI". Ekonomichni nauky` : zb. nauk. pr. Xarkiv : NTU "XPI", 2023. # 3. S. 3-7.
Posokhov I.M., Proskurina Ye.O. Problemy` ta perspekty`vy` ekonomichnoyi integraciyi Ukrayiny` v YeS // Aktual`ni py`tannya nauky`, osvity` ta suspil`stva v umovax suchasny`x vy`kly`kiv : zb. tez dop. Mizhnar. nauk.-prakt. konf., m. Kremenchuk, 27 grudnya 2022 r. : u 2 ch. Ch. 2. Poltava : Sy`dorenko A. V., 2022. S. 45-48.
Kushniruk V., Ivanenko T. Analysis of trends and prospects for development of export and import of goods and services by enterprises of Ukraine at the regional level. Baltic journal of economic studies. 2017. Vol. 3, No 5. rr. 252–259.
EU Commission's Recommendations for Ukraine's EU candidate status (2023). URL: https://www.eeas.europa.eu/delegations/ukraine/eu-commissions-recommendations-ukraines-eu-candidate-status_en?s=232
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).