МЕХАНІЗМИ РЕАЛІЗАЦІЇ КОНЦЕПЦІЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ІННОВАЦІЙНИХ КЛАСТЕРІВ В УМОВАХ ДІДЖИТАЛІЗАЦІЇ
DOI:
https://doi.org/10.20998/2313-8890.2021.11-12.06Ключові слова:
концепція, механізми, інноваційна екосистема, кластер, маркетингАнотація
Анотація. Стаття присвячена проблемам пошуку маханізмів реалізації концепції забезпечення конкурентоспроможності інноваційних кластерів. Зазначено, що конкурентоспроможність інноваційного кластеру в умовах діджиталізації є складним явищем, яке поєднує в собі стратегії, структуру, технології та управління. Концепція забезпечення конкурентоспроможності інноваціних кластерів в умовах діджиталізації фокусується на тому, щоб інтегрувати цифрові технології та інноваційні підходи для підвищення ефективності та продуктивності підприємств у кластері, а також на створення нових можливостей для росту та міжнародної конкуренції. Головною її суттю є розвиток колективної спроможності кластерів адаптуватися до змін у цифровому середовищі, використовувати цифрові платформи, інструменти та новітні технології для оптимізації процесів і продуктів. Цей підхід сприяє формуванню гнучкої інноваційної екосистеми, здатної швидко реагувати на ринкові виклики. Обґрунтовано, що механізми реалізації концепції забезпечення конкурентоспроможності інноваційних кластерів у цифрових умовах є складним та багатоаспектним процесом, який охоплює використання сучасних технологій, цифрових інструментів та методологій, що допомагають підприємствам адаптуватися та розвиватися в цифровому середовищі. Надано характеристику цим механізмам та розкрито їх сутність.
Посилання
Bezus A. M., Sychova N. V., Shafranova K. V. Klastery yak innovatsiina stratehiia vitchyznianykh pidpryiemstv. Elektronne naukove vydannia «Efektyvna ekonomika». № 6, 2019. 27.06.2019.
Hrynko P.L. Tsyfrova transformatsiia biznesu v umovakh rozvytku innovatsiinykh protsesiv v Ukraini. Biznes Inform. 2020. № 3. S. 53-58
Polous O. Systemnyi analiz pokaznykiv tsyfrovizatsii pidpryiemstv Ukrainy. Ekonomichnyi analiz. 2020. Tom 30. № 1. Chastyna 2. S. 118-124.
Liashenko V.I., Vyshnevskyi O.S. Tsyfrova modernizatsiia ekonomiky Ukrainy yak mozhlyvist proryvnoho rozvytku : monohrafiia ; NAN Ukrainy, In-t ekonomiky prom-sti. Kyiv, 2018. 252 s.
Tarasenko I.O., Havrylenko N.H. Suchasni tendentsii tsyfrovizatsii ekonomiky: problemy ta perspektyvy rozvytku. Mizhnarodnyi naukovyi zhurnal «Internauka». 2021. № 3(47). T. 1. S. 36 -46.
Ustenko M., Ruskykh A. Didzhytalizatsiia: osnova konkurentospromozhnosti pidpryiemstva v realiiakh tsyfrovoi ekonomiky. Visnyk ekonomiky transportu i promyslovosti. 2019. Vypusk № 68. S.181 -192.
Demkiv I.O., Trepet N.M. Zabezpechennia konkurentospromozhnosti pidpryiemstva v umovakh tsyfrovizatsii: novi vyklyky i mozhlyvosti. Scientific journal «Development service industry management».(4), S. 112-117. [Elektronnyi resurs.] Rezhym dostupu : https://doi.org/10.31891/dsim-2023-4(18)
Liashenko V.I. Tsyfrova modernizatsiia ekonomiky Ukrainy yak mozhlyvist proryvnoho rozvytku: monohrafiia / V.I. Liashenko, O.S. Vyshnevskyi; NAN Ukrainy, In-t ekonomiky promyslovosti – Kyiv, 2018. – 252 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Версії
- 2024-11-02 (2)
- 2024-11-02 (1)
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).