МЕХАНІЗМИ УПРАВЛІННЯ ЕКОНОМІЧНОЮ БЕЗПЕКОЮ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ: ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ
DOI:
https://doi.org/10.20998/2313-8890.2024.10.04Ключові слова:
аграрні підприємства, економічна безпека, механізми, стабільний розвиток, фінансова стабільність, управлінняАнотація
Анотація. Стаття присвячена дослідженню теоретичних аспектів щодо механізмів управління економічною безпекою аграрних підприємств.
Встановлено, що дослідження і вдосконалення механізмів управління економічною безпекою аграрних підприємств має велике значення, адже дозволяє аграрному сектору ефективно функціонувати, знижувати ризики та забезпечувати продовольчу безпеку, що є стратегічно важливим для стабільного розвитку як сільських територій, так і економіки загалом
Доведено, що економічна безпека аграрних підприємств полягає в забезпеченні стійкості та адаптивності бізнесу до ризиків і змін у ринковому середовищі.
Визначено, що система управління безпекою аграрного підприємства повинна бути комплексною та адаптованою до специфічних умов галузі, охоплюючи фінансову, земельну, технологічну, юридичну та організаційну складові.
Обґрунтовано, що механізми управління економічною безпекою аграрних підприємств повинні охоплювати фінансові, технологічні, організаційні та правові аспекти, що дозволяє створити стійку систему захисту від ризиків і забезпечити стабільний розвиток у динамічному ринковому середовищі.
Посилання
Dub B.S. Mekhanizm zabezpechennia ekonomichnoi bezpeky pidpryiemstva: sutnist, struktura, znachennia. URL: https://conf.ztu.edu.ua/wp-content/uploads/2017/01/63-2.pdf
Marmul L. O. Ekonomichnyi mekhanizm upravlinnia bezpekoiu ahrarnykh pidpryiemstv. Problemy innovatsiino-investytsiinoho rozvytku. 2019. № 18. URL: https://journals.indexcopernicus.com/api/file/viewByFileId/783793. DOI: 10.33813/2224-1213.18.2019.1
Mykytas A. V. Upravlinnia orhanizatsiino-pravovoiu bezpekoiu ahrarnykh pidpryiemstv: stratehii, mekhanizmy, systemy : monohrafiia. Kharkiv: Smuhasta typohrafiia, 2018. 321 s.
Mykytas A. V. Transformatsiia ekonomichnykh mekhanizmiv ta system upravlinnia orhanizatsiino-pravovoiu bezpekoiu ahrarnykh pidpryiemstv. Ukrainskyi zhurnal prykladnoi ekonomiky. 2019. Tom 4. № 3. S. 135–141.
Pravdiuk N. L. Yaroslavskyi A. O. Formuvannia orhanizatsiino-ekonomichnoho mekhanizmu upravlinnia ekonomichnoiu bezpekoiu zernopererobnykh pidpryiemstv. Ekonomika. Finansy. Menedzhment: aktualni pytannia nauky i praktyky. 2019. № 8. S. 77-85.
Utenkova K. O. Mekhanizm ekonomichnoi bezpeky ahrarnoho sektora. https://elartu.tntu.edu.ua/bitstream/lib/35255/2/NFEPSEV_2021_Utenkova_K-Economic_security_mechanism_104-114.pdf
Utenkova K.O. Ekonomichna bezpeka ahrarnoho sektora: teoriia, metodolohiia, praktyka: monohrafiia. Kharkiv: PromArt, 2020. 360s.
Yaroslavskyi A. O. Formuvannia mekhanizmu upravlinnia ekonomichnoiu bezpekoiu pidpryiemstv. Dysertatsiia na zdobuttia nauk. stupenia doktora filosofii. 051 – ekonomika. 228 s. URL: https://vsau.org/assets/images/content/nauka/specrady/diser-yarosl.pdf 9. Mykytas A., The economic aspects of solar energy production by households in Ukraine / Mykytas A., Mandych O., Prokopchuk, L. // Economic Sciences for Agribusiness and Rural Economy, (1), 231-236. https://doi.org/10.22630/ESARE.2018.1.32
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).