ВПЛИВ ПРОСТОРОВОЇ АСИМЕТРІЇ НА ЕФЕКТИВНІСТЬ ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКІВ ПТАХІВНИЦТВА НА РЕГІОНАЛЬНОМУ РІВНІ
DOI:
https://doi.org/10.20998/2313-8890.2024.12.10Ключові слова:
ринки птахівництва, розвиток птахівництва, просторова асиметрія, регіональна асиметрія, диспропорції розвиткуАнотація
Анотація. Обґрунтовано ключові фактори, що впливають на регіональний розвиток птахівництва, такі як природно-кліматичні умови, рівень розвитку інфраструктури, доступ до фінансових ресурсів та ринків збуту. Дослідження показало, що регіони з розвинутою інфраструктурою та сприятливими кліматичними умовами мають більший потенціал для розвитку галузі. Також виявлено, що військова агресія значно вплинула на економічний розвиток окремих регіонів, спричинивши руйнування інфраструктури та відтік населення, що поглибило регіональну асиметрію. Регіональну просторову асиметрію в Україні можна трактувати не тільки як відображення нерівномірного економічного розвитку, але й як наслідок війни, де відновлення територій, що зазнали агресії, вимагає значних інвестиційних зусиль і тривалого часу для подолання наслідків.
З метою подолання просторової регіональної асиметрії розвитку птахівництва в Україні запропоновано комплекс заходів, що передбачає розвиток інфраструктури, підтримку кооперації, залучення інвестицій, впровадження інноваційних технологій та створення умов для екологічного та сталого розвитку галузі. Лише за таких умов можна забезпечити рівномірний розвиток птахівництва в усіх регіонах України, що сприятиме підвищенню ефективності та конкурентоспроможності галузі в цілому.
Посилання
Afanaciev V., Kopol D., Bo6yp D., Sotnyk D. Ptakhivnytstvo: potochnyi stan haluzi, istorychni pokaznyky ta prohnozy. BDO. 2024. URL: https://media-eur.gwt.bdo.global/cmslibrary/Ukraine/media/bdo/Insight%20promos/Insights/New%20from%20Agust%202023/Poultry-Farming_ukr.pdf (data zvernennia 8 hrudnia 2024 roku)
Vyrobnytstvo produktsii tvarynnytstva za vydamy u 2023 rotsi. Derzhavna sluzhba statystyky Ukrainy. 2024. URL: https://www.ukrstat.gov.ua/ operativ/operativ2022/sg/vpt/vpt2023.xls (data zvernennia 8 hrudnia 2024 roku)
Zhovtiak H. A. Otsiniuvannia prostorovoi asymetrii rozmishchennia produktyvnykh syl v ekonomitsi rehionu. Efektyvna ekonomika. 2015. № 9. URL: http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=4300 (data zvernennia 8 hrudnia 2024 roku)
Semyhulina I. B. Teoretychni aspekty prostorovoho rozvytku: analiz svitovoho dosvidu formuvannia systemy upravlinnia terytoriiamy. Biznes Inform. 2021. № 7. C. 6–14. https://doi.org/10.32983/2222-4459-2021-7-6-14
Mezentsev K. V., Pidhrushnyi H. P., Mezentseva N. I. Rehionalnyi rozvytok v Ukraini: suspilno-prostorova nerivnist i poliaryzatsiia: Monohrafiia. Kyiv : DP «Print Servis», 2014. 132 s.
Shevchuk L.T. Prostorovyi rozvytok rehionu: sotsialno-ekonomichni mozhlyvosti, ryzyky i perspektyvy: monohrafiia. NAN Ukrainy. Instytut rehionalnykh doslidzhen. Lviv, 2011. 256 s.
Leshchuk H.V. Prostorova asymetriia investytsiinykh protsesiv u rozvytku infrastruktury rehioniv Ukrainy. Intelekt KhKhI, 2017. № 5. S. 84–88.
Zaitseva I. at al. The latest basics of agricultural development: collective monograph. International Science Group. Boston : Primedia eLaunch, 2022. 163 r. DOI : https://doi.org/10.46299/ISG.2022.MONO.AGRO.2
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).