ІНТЕГРАЦІЯ СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВОЮ БЕЗПЕКОЮ В МЕНЕДЖМЕНТ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ
DOI:
https://doi.org/10.20998/2313-8890.2021.09-10.07Ключові слова:
безпека, системи управління, інтеграція, ризики, стратегія, персоналАнотація
Анотація. В умовах сучасних трансформацій в аграрному секторі України зростає значення організаційно-правової безпеки як одного з ключових факторів стабільного функціонування підприємств. Загрози економічного, правового, організаційного та інформаційного характеру, а також вплив зовнішньополітичної нестабільності й дефіцит ефективних механізмів правового захисту, формують потребу в інтеграції систем безпеки в стратегічне управління аграрними підприємствами. Зазначено, що керівництво аграрних підприємств, що динамічно розвиваються, цілком розуміє необхідність вживання спеціальних заходів, спрямованих на контроль майна та забезпечення безпеки ведення бізнесу. Дослідження має на меті формування комплексної моделі управління, яка дозволить своєчасно і ефективно ідентифікувати, попереджувати та мінімізувати правові, організаційні та репутаційні ризики, сприяти стабільності функціонування підприємств та підвищенню їх конкурентоспроможності. Забезпечення організаційно-правової безпеки передбачає формування системи управління, яка здатна своєчасно виявляти та нейтралізувати ризики, що загрожують безперервності виробничого процесу, збереженню активів та дотриманню правових норм. Наголошено що інтеграція таких систем у загальний менеджмент підприємства сприяє зміцненню його конкурентоспроможності, зниженню витрат на юридичні та адміністративні суперечки, покращенню взаємодії з державними структурами, контрагентами і працівниками. Інтеграція систем управління організаційно-правовою безпекою в сільськогосподарські підприємства дає численні переваги, які підвищують як ефективність роботи, так і дотримання нормативних вимог. Ці системи забезпечують всебічну структуру, яка оптимізує процеси, гарантуючи, що сільськогосподарські операції відповідають національним і міжнародним нормам, що має вирішальне значення в середовищі, яке характеризується суворими стандартами безпеки харчових продуктів. Зазначено що впровадження мережевої структури управління допоможе подолати розрив між державним управлінням та організаційними потребами, що зрештою призведе до більш стійких практик сільськогосподарської безпеки.
Посилання
Aymel P., Gayanova V. M., Karkh D. A. Priority Directions of the Regional Food Complex Effectiveness Increase. Ural Federal University, 2015. URL: https://elar.urfu.ru/bitstream/10995/47776/1/r-economy_2015_v1_2_14.pdf
Britchenko I., Danshina Y. Adaptation of domestic state governance to international governance models, 2017. URL: https://core.ac.uk/download/322492655.pdf
Britchenko I., Danshina Y. Net structure of subject-to-subject relations in the management of the system of administrative services provision, 2017. URL: https://core.ac.uk/download/322492656.pdf
Derzhavna sluzhba statystyky Ukrainy [State Statistics Service of Ukraine]. URL: http://www.ukrstat.gov.ua/
Lupenko Yu. O., Mesel-Veseliak V. Ya. Stratehichni napriamy rozvytku ahrarnoho sektoru ekonomiky Ukrainy [Strategic directions of development of the agricultural sector of 1 Ukraine's economy]. NNTs "Instytut ahrarnoi ekonomiky", 2019.
Sabluk P. T., Lupenko Yu. O., Shpychak O. M. et al. Ahrarna polityka Ukrainy: suchasnyi stan ta perspektyvy rozvytku [Agricultural policy of Ukraine: current state and development prospects]. NNTs "IAE", 2018.
Semenda O. R. Pravovi osnovy zabezpechennia orhanizatsiinoi bezpeky silskohospodarskykh pidpryiemstv [Legal bases for ensuring organizational security of agricultural enterprises]. Yurydychnyi visnyk Ukrainy. № 9, 2019.
Storozhuk O. H. Pravove zabezpechennia ahrarnoi polityky Ukrainy [Legal support of agricultural policy of Ukraine]. LNU imeni Ivana Franka, 2015.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).