ЭЛЕКТРОМЕХАНИЧЕСКИЕ НАПРЯЖЕНИЯ В ПОЛИМЕРНОЙ ИЗОЛЯЦИИ КАБЕЛЕЙ ИЗ-ЗА СИЛОВОГО ВЗАИМОДЕЙСТВИЯ ЭЛЕКТРИЧЕСКОГО ПОЛЯ И ЕЕ ВОДНЫХ И ВОЗДУШНЫХ МИКРОВКЛЮЧЕНИЙ
Ключові слова:
електричне поле, напруженість, сила, полімерна ізоляція, включення, деформація, переміщенняАнотація
Виконано аналіз силового впливу зовнішнього неоднорідного електричного поля на водні і повітряні мікровключення в полімерній ізоляції кабелів. Обґрунтовано, що в результаті такого впливу виникають результуючі електричні сили, що втягують водні включення в області сильних полів і виштовхують повітряні включення в області слабких полів. Сили, що діють на водні включення, зростають із зменшенням відстані до жили і можуть бути більш ніж в 45 разів більше, ніж сили, що діють на повітряні включення. Зазначені силові впливи можуть викликати утворення та розвиток в ізоляції водних триїнгів і газових порожнин. При тривалій експлуатації однофазних силових кабелів циліндричної конструкції в їх ізоляції виникає радіальна неоднорідність щільності розподілу водних і повітряних мікровключень. Бібл. 3, рис. 5.Посилання
References:
1. Shidlovskiy A. K., Shcherba A. A., Zolotarev V. M., Podoltsev A. D., Kucheriavaya I. N. The ultra-high voltage polymer-insulated cables. – K.: In-te of electrodynamics of NAS of Ukraine. – 2013. –550 p.
2.Shcherba A. A., Roziskulov S. S. Transient electromagnetic processes in an inhomogeneous electric insulation of power hight voltage coaxial cables with solid polymeric insulation for itsdiagnosis by measuring the relaxation current // Tekhn. elektrodinamika. Topics issue "Silova elektronika ta energoefektivnist". – 2012. – P 1. – P. 64–70.
3. Shcherba M. A. The force interaction between closely spaced conductive microinclusions in the dielectric medium in an external electric field //Tech. elektrodsinamika – 2012. – № 3. – P. 11–12.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Енергозбереження. Енергетика. Енергоаудит.
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).