ИСПОЛЬЗОВАНИЕ ИНФОРМАТИВНЫХ ГРУПП АКУСТИЧЕСКИХ СИГНАЛОВ ДЛЯ ДИАГНОСТИКИ ЭЛЕКТРОТЕХНИЧЕСКОГО ОБОРУДОВАНИЯ
Ключові слова:
розділення акустичного сигналу, електротехніка моніторинг.Анотація
Запропонований алгоритм розподілу акустичних сигналів на інформативні групи по наявності періодичної складової і величині амплітуди. Виділяються наступні інформативні групи: 1)тишина; 2) шумові; 3) тональні; 4) імпульсні сигнали. У алгоритмі використана сегментна, тобто інтервальна, і потокова, тобто поотсчетная обробка акустичного сигналу, що дискретизує, з використанням адаптації алгоритму до оброблюваного сигналу.Застосування алгоритму до нормованого на «1» сигналу з інтервалом стаціонарності 30 мс і основними гармоніками з частотами 50.2000 Гц продемонструвало більше 91% правильно класифікованих фрагментів сигналу. Кількість правильно класифікованих фрагментів зберігається для широкого круга сигналів.Посилання
References:
1. Zhuikov V.Ya., Kuznetsov N. N., Kharchenko A. N. Speech segments automatic classification algorithm based on autocorrelation and power characteristics. – Eliektronika i Sviaz. – № 5. – 2010. – С. 83–89. (Rus.)
2. Kukharchuk V. V., Katsyv S. Sh. The use of wavelet transforms in the tasks of monitoring and vibro-diagnostics of machinery and equipment. – Naukovi pratsi VNTU,– 2009. – № 4. (Rus.)
3.Mamirov T. Precision vibro-diagnostics methods development for units of vehicles. – Dr.sc.ing. qualification work, Transporta un sakaru institūts, Riga, 2011. (Rus.)
4. Pham T. Van. Wavelet analisys for robust speech processing and applications. – 2007. – 171 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Енергозбереження. Енергетика. Енергоаудит.
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).