МЕТОДИКА ОЦІНКИ ВПЛИВУ МАСОГАБАРИТНЫХ ПОКАЗНИКІВ СИНХРОННИХ ГЕНЕРАТОРІВ НА ЇХ ДИНАМІЧНУ СТІЙКІСТЬ ПРИ ЗОВНІШНІХ ЗБУРЕННЯХ
Ключові слова:
синхронний генератор, момент інерції, динамічна стійкість, час стійкої роботи, комп'ютерне моделювання.Анотація
У статті проведений аналіз методів зниження массо-габаритных показників синхронних генераторів і підвищення їх техніко-економічних характеристик. Визначені можливі зміни в режимах роботи машини в результаті зміни її массо-габаритных показників. Показана залежність динамічної стійкості роботи машини як функція моменту інерції її ротора. Отримані характеристики швидкості зміни кута δ синхронного генератора залежно від моменту інерції ротора машини.Посилання
References:
1. Shpatenko T. V., Pas'ko L.G. Working of conceptual bases and technic-economics efficiency of creation of ASGD for ZAGAES-2 in contrrotor execution [Prorabotka konceptual'nyh osnov i tehniko-jekonomicheskoj jeffektivnosti sozdanija ASGD dlja ZaGAJeS-2 v kontrrotornom ispolnenii], Kharkov – 2007.
2. Zhdanov P. S. Stability of the electric systems [Ustojchivost' jelektricheskih sistem]. M.; L.: Gosenergoizdat, 1948. – 400 p.
3. Vinoslavskiy V. N. Transitional processes are in the systems of power system [Perehodnye processy v sistemah jelektrosnabzhenija]. M.; Higher school, 1989. – 289 p.
4. Meleshkin g.A., Merkur'ev g.V. Stability of grid [Ustojchivost' jenergosistemy]. Monograph. Book 1: Spb.: NOU «Center of training of personnels of energy», 2006. – 369 p.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Енергозбереження. Енергетика. Енергоаудит.
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).