ЗАСТОСУВАННЯ РІДИННО-ПАРОВОГО ЕЖЕКТОРА ДЛЯ РЕКОМПРЕСІЇ ВТОРИННОЇ ПАРИ ВАКУУМНИХ ВИПАРНИХ УСТАНОВОК
Анотація
В статье рассмотрен вопрос повышения энергоэффективности существующих вакуумных установок путем применения в них жидкостно-парового эжектора, работающего по принципу струйной термокомпрессии. Эффективность создания вакуума в такой установке оценена на примере технологического процесса сгущения молока методом выпаривания до регламентного содержания сухого вещества
Посилання
Касаткин А. Г. Основные процессы и аппараты химической технологии. – М.: Химия, 1973. – 754 с.
Рей Д., Макмайл Д. Тепловые насосы: Пер. с англ. – М.: Энергоиздат, 1982. – 224 с.
Янтовский Б. И. Промышленные тепловые насосы. – М.: Энергоиздат, 1989. – 128 с.
Арсеньев В. М., Бурмака В. Ю., Гречаненко В. А., Шевель В. Н. Энергосберегающие направления реконструкции выпарных установок пищевых технологий // Вестник Сумского аграрного университета. – 1999. – No4. – С. 76–80.
Марченко В. Н., Жиленко Н. А. Струйная термокомпрессорная установка (СТК): Назначение, принцип действия, термодинамическая модель и результаты расчетных исследований параметров рабочего процесса//Вісник СумДУ. – 2004. – No 13 (72). – С. 50–60.
Марченко В. Н., Прокопов М. Г. Энергетическая эффективность парового струйного термокомпрессора // Холодильна техніка і технологія. – 2007. – No 5 (109). – С. 45–51.
Арсеньев В. М., Шарапов С. О. Прокопов М. Г. Исследование рабочего процесса жидкостно-парового эжектора, работающего в режиме вакуумирования//«Промислова гідравліка і пневматика». –2011. – No 1 (31). – С. 56.
Тсатсаронис Дж. Взаимодействие термодинамики и экономики для минимизации стоимости энергопреобразующей системы. – Одесса: ООО, Студия «Негоциант», 2002. – 152 с.
Морозюк Т.В. Теория холодильных машин и тепловых насосов. – Одесса: Студия «Негоциант», 2006. – 712 с.
Арсеньєв В. М. Теплонасосна технологія енергозбереження: Навчальній посібник. – Суми: Сумський державний університет, 2011. – 283 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Енергозбереження. Енергетика. Енергоаудит.
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами: Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи, яка через [6 місяців] з дати публікації автоматично стає доступною на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).